Mitenkä tälläinen tehtävä pitäisi tehdä?

Anonyymi

Eli tosiaan mitenkä tälläinen tehtävä pitäisi tehdä. https://prnt.sc/26nt4r7 Klikkaa linkkiä niin näet tehtävän

4

604

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ota folijoo ja tee siitä hattu!

    • Anonyymi

      Visual BASICcia, eli Pasia opetin joskus jollekin sihteerille, eli tietokoneen tekemiä lomakkeita ja sen sellaisia.. että miten tehdään, koska niin joku Visual PASI on kuin piirtämistä piirtoohjelmalla, helppoa.

      Visual C on taas sitten niin läheistä assemblyn ja sellaista, mutta kaikki samat ominaisuudet mitä on Visual -PASIssa, on myös Visual C:ssä, on vain koodiläheisempää ja noin 100x tehokkaampaa ja nopeampaa koodia.

    • Anonyymi

      Onko tuossa virhe, kun lause muuttujan viimeinenkin kohta on luku*2 vaikka siinä puhutaan kymmenkertaisesta?

      Varmaan kannattaa tehdä html-sivu, sinne input kenttä ja viereen nappi, jota painamalla käyttäjä antaa syöttämänsä luvun. Vai ei kai sitä alert-boksilla tule tehdä?! Sehän on hyvin hyökkäävä eikä käytössä missään sivuilla enää nykyään.

      Sitten jokin elementti (esim p), johon tulostetaan lause muuttuja. Laita napin onclick-attribuuttiin tämän tekevä funktio. Tai jos tekee formeilla, niin sinne vissiinkin onsubmittiin, mutta default pitää varmaan preventata, ettei se yritä lähteä sivulta pois. Ihan tavan napilla tuo kannattaa tehdä.

    • Anonyymi

      Mene hoitoon!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      72
      1116
    2. 65
      1070
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      61
      862
    4. 93
      827
    5. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      43
      687
    6. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      235
      686
    7. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      50
      608
    8. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      68
      602
    9. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      40
      580
    10. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      21
      574
    Aihe