Ursula von der Leyen tulee Suomeen

Ursula von der Leyen tulee Suomeen ja nyt vastassa ovat presidentti Sauli Niinistö ja pääministeri Sanna Marin, joten asiat ovat hyvin.
Entä jos presidenttinä olisi Teuvo Hakkarainen tai hänen vertaisensa perussuomalainen nero ja pääministerinä Riikka Purra? Miten kävisi?

Hakkarainen vaatisi heti eroa Euroopan Unionista ja Eurosta, ja ihan heti paikalla. "Suomi olisi vapaampi osana Venäjää kuin EU:n jäsenenä."

Teuvo Hakkaraisen hölmöillyt ja muut järjettömyydet joihin myös toilailut lasketaan, ovat olleet naurunaiheena koko hänen uransa aikana Suomessa, ja nyt kautta koko Euroopan.
Pääministeri Riikka Purra tulisi
Silmät vihaa leiskuten
tasajalkaa hyppien
kukaan ei voisin ennustaa mitä ja miten perussuomalaisten ykkösketju toimii ja mitä saisi typeriin päihinsä ja jos ulkoministerinä olisi Laura Huhtasaari olisi Suomen itsenäisyys mennyt heti.
Onneksi ylivoimainen enemmistö näkee mitkä ovat persujen tavoitteet ja miten he tavoitteisiinsa pyrkivät.
Ei kai kukaan usko, ei kukaan järkevä tietenkään usko, että perussuomalaisista voisi tulla isänmaallinen puolue?

3

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan se mukavaa että ehtivät täälläkin käymään, tuo porukka joka tekee suomen ja suomea korkevat päätökset, demokraattisesti. Että edes osoittaa tietävänsä missä Suomi on.
      Meidän omat mallinuket vastassa nenät maassa valmiina uhraamaan suomalaiset ja suomen hyvinvoinnin EU;n edun nimissä, taas kerran.

    • Anonyymi

      Ranakerjuu reissullahan tuo, pitää osataa panoiksia että voivat aloittaa sodan venäjän kanssa.

      • Anonyymi

        Ja kiittää taas Marinia viimeisestä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      87
      3647
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      188
      1436
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      77
      1387
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1080
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1010
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      322
      999
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      45
      907
    8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      96
      879
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      79
      874
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      125
      852
    Aihe