Ursula von der Leyen tulee Suomeen

Ursula von der Leyen tulee Suomeen ja nyt vastassa ovat presidentti Sauli Niinistö ja pääministeri Sanna Marin, joten asiat ovat hyvin.
Entä jos presidenttinä olisi Teuvo Hakkarainen tai hänen vertaisensa perussuomalainen nero ja pääministerinä Riikka Purra? Miten kävisi?

Hakkarainen vaatisi heti eroa Euroopan Unionista ja Eurosta, ja ihan heti paikalla. "Suomi olisi vapaampi osana Venäjää kuin EU:n jäsenenä."

Teuvo Hakkaraisen hölmöillyt ja muut järjettömyydet joihin myös toilailut lasketaan, ovat olleet naurunaiheena koko hänen uransa aikana Suomessa, ja nyt kautta koko Euroopan.
Pääministeri Riikka Purra tulisi
Silmät vihaa leiskuten
tasajalkaa hyppien
kukaan ei voisin ennustaa mitä ja miten perussuomalaisten ykkösketju toimii ja mitä saisi typeriin päihinsä ja jos ulkoministerinä olisi Laura Huhtasaari olisi Suomen itsenäisyys mennyt heti.
Onneksi ylivoimainen enemmistö näkee mitkä ovat persujen tavoitteet ja miten he tavoitteisiinsa pyrkivät.
Ei kai kukaan usko, ei kukaan järkevä tietenkään usko, että perussuomalaisista voisi tulla isänmaallinen puolue?

3

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan se mukavaa että ehtivät täälläkin käymään, tuo porukka joka tekee suomen ja suomea korkevat päätökset, demokraattisesti. Että edes osoittaa tietävänsä missä Suomi on.
      Meidän omat mallinuket vastassa nenät maassa valmiina uhraamaan suomalaiset ja suomen hyvinvoinnin EU;n edun nimissä, taas kerran.

    • Anonyymi

      Ranakerjuu reissullahan tuo, pitää osataa panoiksia että voivat aloittaa sodan venäjän kanssa.

      • Anonyymi

        Ja kiittää taas Marinia viimeisestä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      490
      8561
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      120
      5852
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      273
      4828
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      58
      4635
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      71
      4166
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3940
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      172
      3778
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1718
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      99
      1272
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      889
    Aihe