Tämä hallitus on huonoin mitä meillä pitkään aikaan on ollut. Sitä parempi mitä nopeammin se kaatusi.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008590167.html?utm_medium=alsoreadthese&utm_campaign=is_tf&utm_source=www.aamulehti.fi
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008590167.html?utm_medium=alsoreadthese&utm_campaign=is_tf&utm_source=www.aamulehti.fi
Vastaukset 7
Vanhimmat
Osmo onkin vihreiden älykkö
Ei tarvitse olla älykkö tajutakseen saman kuin Osmo. Demareilta se ei kyllä onnistu.
Taitaa olla ainut vihreissä.
Osmo on niitä Koijärven aktivisteja, jotka olivat 1980-luvulla useissa paikoissa naurun alaisia. Joistakin vihreistä kehittyi viisaita ajattelijoita, jotka osaavat erottaa hyvät ja huonot asiat.
Nyt ei enää viheriöissä tuota porukkaa ole. Nyt se on lähinnä feministinen ääriryhmä.
Niin. Vihreillä ja SDP:llä on samanlainen kehitys. Rahat ja työllä hankittu toimeentulo ja osaaminen pois kansalta. Tällä menolla tulevaisuudessa palkat ohjataan suoraan valtion pohjattomaan kassaan ja varsinainen elanto saadaan sosiaalituista. Miesviha on voimistunut Marinin hallinnon aikana. Suomessa ei ole ollut aiemmin näin suurta ja näkyvää sukupuolten välistä syrjintää kuin vihervasemmiston hallinta aikana.
Sanna tykkää partaisista sapeli-ukoista.