Soon niin, että my way tai high way.
Nyt sitten koreasti lusikka käteen.
Nyt sitten koreasti lusikka käteen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Miten niin. Liiketoimintakohtaiset neuvottelut alkavat maanantaina.
Onko tietoa missä kuussa ja minä vuonna💪👍
UPM:n mielestä työnantajan pitäisi saada valita myös palkansaajien neuvottelijat? Tämä UPM:n haluttomuus sopia on surullista!!
Heikko provoYRITYS aloittajalta, eikö parempaa irtoa? Yritä nyt edes.
Olkoon lopputulos mikä tahansa, tiedetään jo, että työnantaja ottaa lakkojen aiheuttamat menetykset takaisin työmiehen selkänahasta. Olisi varmasti ollut helpompikin tapa hoitaa erimielisyydet kuin lakkoilu. Aina, kun työnantaja on noudattanut lakia ja erimielisyydet on johtanut lakkoihin, on työnantaja ottanut mitä tahtoo, vieläpä korkojen kanssa. Niin tulee käymään tässäkin tapauksessa.
Kun pistää Jämsänkosken kiinni, niin siitä vaan muuttokuormaa Kymenlaaksoon ja Etelä-Karjalaan. Ei ikääntyvässä maassa tarvita kymmeniä tehtaita joissa pari ukkoa istuu keskiaikaisen voudin palkkaa vetämässä.
Minä lähden pohjoiskarjalaan vaihdan farkut verkkari housuun.. Omituista höpinää näillä sivustoilla. Suomessa psykiatreilla on paljon asiakkaita.
Sinullehan tuo sellukattiloiden sammuminen tuntuu kaikista suurin ongelma olevan. Psykiatreista en tiedä, sinulla lienee niistäkin enemmän kokemusta.
High Wayn valitsin jo 😊
Nyt vedätetään UPM:n 🤡pomoja oikein kunnolla, sen tulette näkemään 😉
On muuten kivasti tullut jo tähän mennessä takkiin UMPille, toistasataa miljoonaa euroa JIBIDII💪💪💪👌🤪🤪
Käytännössä varmistitte sillä Jämsänkosken ja Valkeakosken tehtaiden lopetuksen.
Hah, luuletko ettei ne olleet jo päätetty. Kovin olet naivi poika.
Vai että Jämsänkoski kiinni jonne UPM on investoinut viime vuosina.ja special papers tehdas enpä usko..taitaa Kuusankosken paperin valmistus loppua tähän lakkoon.
Kuusankoski saa ahneena korotetut tienestit, Jämsän selluköpeille tulee fudua.
Tietämätön kommentti koskella ei ole yhtään selluköpiä vanha sellutehdas suljettu jo ajat sitten..
Sellua käytetään paperin valmistukseen. Yritä edes hallita perusasiat, vaikka autismi tuntuu vaivaavan.
Ihanko totta vai että ihan sellua käytetään.
Oletkos sinä paikallinen sellunpilaaja??
au au au tis tis tis miul miul ei ei ei vaivaa mites mites siul siul siul