minkä ikäisenä teillä alkoi erektiohäiriö

Eturahasen liikakasvu oisko syynä, onko kohtalotovereita?
71768
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mulla on aina ollut vähän heikko erektio. Ei nuorenakaan juuri automaattisia heijareita, eikä juuri koskaan mitään aamuerektioita. Pahat erektio-ongelmat alkoi 24-vuotiaana ja nyt 30-vuotiaana olen jo 6 vuotta popsinut Viagraa ja Cialista, että saan hommat hoidettua. Ja vittumaisinta koko hommassa on se, ettei kaikista mahdollisista tutkimuksista huolimatta ole löytynyt lääketieteellistä syytä miksi erektio on niin huono. Ja jännittämisestä tms. ei voi olla kyse kun on sama kumppani ollut jo vuosia. Olen joskus laskeskellut mitä tulee maksamaan kun koko elämänsä joutuu nappeja nappaamaan että muna seisoisi... ei tosiaankaan halpaa.

Äänestä
  • Erektiolääkeiden hinnat pitäisi tippua tulevaisuudessa, koska markkinoille on tulossa 6 uutta tuotetta ja Viagran patenttisuoja loppuu ensi vuonna.

    Äänestä

  • kolli kirjoitti:

    Erektiolääkeiden hinnat pitäisi tippua tulevaisuudessa, koska markkinoille on tulossa 6 uutta tuotetta ja Viagran patenttisuoja loppuu ensi vuonna.

    65 vuotiaana ohitusleikkauksen jälkeen. Pärjään vielä jotenkuten ilman pillereitä, mutta on se välillä löysäilyä.

    Äänestä

  • Jos naisilla olisi erektio-ongelma, KELA maksaisi lääkityksen.

    Äänestä

  • Kas se on niin herkkää aluetta, et pienenpienikin jännitys, saako kunnon erektion tai ei lainkaan erektiota, saa aikaan ettei erektio ole ok.
    Sekin jo saattaa saada aikaan erektiohäiriön jos yrität liikaa kumppanisi parhaaksi. Ajatteleppa vaan itseäsi, vaikka se taitaa nyt jo olla aika vaikeaa, kun vaivasi on kestänyt niin pitkään. Apu löytyy varmasti seksiterapiasta, joho kannattaa osallistua mielummin kumppanin kanssa. Se ei tarkoita että olisit jotenkin muuten terapian tarpeessa, päinvastoin, voit olla hyvinkin kuul.
    Mieheni ja minä olemme löytäneet pitkän kuluttavan ajan jälkeen " Taivaallisen hekumanian " seksiterapian ansiosta. Mutta yksi tai kaks kertaa ei riitä, kun se häiriö on ollu jo niin pitkään. Sen on ikään kuin tullut osaksi sinua, vaikka ei sitä oikeasti ole. Tsemppiä sinulle, saat varmasti avun ja suuren nautinnon, saat nähdä, unohda poikavuodet, nyt on tulossa miehuusvuodet.

    Äänestä

  • kolli kirjoitti:

    Erektiolääkeiden hinnat pitäisi tippua tulevaisuudessa, koska markkinoille on tulossa 6 uutta tuotetta ja Viagran patenttisuoja loppuu ensi vuonna.

    Mitä uusia tuotteita muka on tulossa???

    Äänestä

  • Guiro kirjoitti:

    Mitä uusia tuotteita muka on tulossa???

    Hain maanantaina Cialis-reseptin ja lääkäri jutteli markkinoille tulevista 6 uudesta tuotteesta, joiden ansiosta ( Viagran patenttisuojan loppuminen) erektiolääkkeiden hinta "romahtaa"...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ite 52v. kirjoitti:

Eturahasen liikakasvu oisko syynä, onko kohtalotovereita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu