Koska silloin voittaa takaisin jos tasolla 10 saa 0 numeroa oikein. Onneksi en tuhonnut vanhoja kuponkeja, niissä saattaa olla noita nolla-numeroa oikein voittoja, pitää tarkistaa uudelleen.
Mutta hyvin helpottuu tuo veikkaaminen kun tietokone tekee kupongit, varsinkin jos on monia 10-erinumeroiden kenorivejä tai lotossa monia täysin erilaisia rivejä joka kierroksella.
Muuten olisi suuri työ rastitella käsin niitä numeroita.
Nolla on kiva Olla.
Meinasi tapahtua kämmi, olin unohtanut tarkistaa KENOsta 0-oikein voitot.
6
152
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt kun keno ja lotto toimivat hyvin ja tietokone tosiaan arpoo aivan omalla itsetekemällä satunnaisluku-generaattorilla numerot.
Seuraava kehitysversio, TULOSVETO tuohon samaan jotenkin sovellettuna, pitäisi laittaa robotti hakemaan automaattisesti netistä tietoja ja arpoo jotenkin sitten tuloksia urheiluotteluista. - Anonyymi
Robottipelaamista käytetään jo, mutta se perustuu todennäköisyyksiin. Hesarissa joskus haastateltiin tätä kundia joka laski ne päässään ja oli voittanut miljoonia tai no ainakin tuhansia.
- Anonyymi
Monimiljonäärille lottovoitosta onnittelut!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Monimiljonäärille lottovoitosta onnittelut!
Onnittelut lottovoitosta monimiljonääärille!
- Anonyymi
Hupi ja oma pieni jännityksensä lähinnä se mikä kiinnostaa veikkauksen peleissä.
Tähtigeneraattorin päivä-kenon numerot tälle päivälle:
1,2,4,5,
7,10,11,12,
14,16,18,
24,
25,26,28,
32,33,34,35,
37,39,40,41,
43,44,46,
49,51,53,
58,59,
61,65,66,
67,69,- Anonyymi
Onnittelut mahtavasta lottovoitosta monimiljonääärille!!!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain23811553Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13610918Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356258Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2075099Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1473564- 1743508
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402373Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3221932Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov101768Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161654