Rosvo putinkaan ei saa omaisuutta hautaansa

Rosvoamalla hankittu omaisuus jää venäläisten haltuun. Köyhät nylkevät putinin
1088
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Maailman vihatuin rosvo

Äänestä
  • Eivät venäläiset vaella anomassa turvapaikkaa. Kyllä ne ovat aafrikkalaisia. Eikö heillä ole mukava pressa?

    Äänestä

Venäläiset köyhät perheet ovat kaikkein vihatuimpia ja Volodjan tukijoita
erityisesti eläkeläiset
niillä voi olla olla leninmitali rinnassa ja ovi kiinni ja perhe antaa ruoan ovelle
kun ne eivät voi tulla ulos enää kun balteille ja ukrainalaisille on annettu
vapaus

erityisen vihattu köyhien keskuudessa on Gorba
joka jo vuosia sitten on ollut levylaulaja https://www.youtube.com/watch?v=Ix5xfXPuUiA

Äänestä

Tietämätön persu on taas "tosissaan". Hehheh.
Putinin kahmima omaisuus on testamentattu läheisille,
suurin osa siitä on ulkomaisissa pankeissa ja veroparatiiseissa,
ei siihen Venäjän köyhät pääse käsiksi.

Äänestä

Kyllä se näin on.Taitaa tässä sotaleikkien keskellä
Pullerokin muistanut huvijahtinsa olevan saksan
telakalla ja se oli sitten haettava äkkiä pois ettei
vaan takavarikoida vai lähteekö jäämerelle karkuun

Äänestä

Paradoksaalia, länttä vihataan silmät viirullaan, mutta varastetut rahat lontoolaisissa ökykiinteistöissä, välimerellisissä kohteissa, 72 milj maksanut pikku huvipaatti piti siirtää hampurilaissatamasta, eikö mustanmerelliset hienot maisemat, lämpö hivele rikkaiden mieltä vai mikä estää? Eikö infraa ole suurten metropolien ulkopuolella? Kaikkihan on suurta ja maapallolla parasta vai ?

Äänestä

Tuskin on sijoittanut Eurooppaan latin latia, jos ja kun kohta alkaa paukkumaan todenteolla?🤭🤭

Äänestä
  • On Sveitsissäkin paljon, mutta Venezuelassa on paljon kultaa ym. Siksi siellä on tuhansia venäläissotilaita niitä vartioimassa.

    Äänestä

  • Joko taas päässäsi paukkuu?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On Sveitsissäkin paljon, mutta Venezuelassa on paljon kultaa ym. Siksi siellä on tuhansia venäläissotilaita niitä vartioimassa.

    Näin on, Ökyrikkaan Putinin omaisuutta on ties missä päin maailmaa,
    missä siihen ei pääse muut käsiksi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Rosvoamalla hankittu omaisuus jää venäläisten haltuun. Köyhät nylkevät putinin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu