Googlatkaa arkkitehtitoimisto Auer & Sandås.
Siinä firmassa suunnitellaan taloja, jotka ovat äärimmäisen epäkäytännöllisiä, eikä mitään talvihuoltoa osata suunnitella edes auttavasti.
Auer & Sandås on yritys, jonka arkkitehti ei kuuntele teitä lainkaan, hän ei ota teidän mielipiteitänne mitenkään huomioon, ja hän suuttuu, jos tuolle ylevälle olennolle kehtaa sanoa että hänen omassa päässään ihanaksi kokemansa ratkaisu onkin käytännössä aivan kauhea.
Hän ei myöskään ymmärrä talotekniikasta tuon taivaallista, hänelle on tärkeintä että on kivan näköistä -hänen silmäänsä.
Sellainen yritys on Auer & Sandås, yritys joka suunnittelee jopa tavallisen betonikuution täysin älyttömään pohjaratkaisuun ja tekee kaikesta täysin mahdotonta ja vaikeaa.
Tällaisilta pellefirmoilta kun tilataan näitä juttuja, niin ei ole mikään ihme että tässä maassa palaa satoja tuhansia litroja naftaa, kun ahtaita ja järjettömiä pihoja yritetään höylätä pois lumesta nyt talvella.
Ei todellakaan ole mikään ihme että esim. kaupunki joutuu maksamaan satoja tuhansia kiinteistönhoidosta, kun Auer & Sandås ei osaa suunnitella mitään kunnolla.
Arkkitehdin huonojen ratkaisujen korjauksiin ja jääräpäisyyden aiheuttamien ongelmien ratkaisuun käytetty raha voitaisiin allokoida opetukseen sekä riittävään henkilöstöön.
Ei resursseja pidä tuhlata turhanpäiväiseen pönötykseen. Julkisissa hankkeissa on järki täysin kadoksissa.
Mihin Suomen koulutuksen rahat oikeasti menee
Anonyymi
0
76
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1393095- 81686
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221374Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371051
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381032Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47964
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.38918