Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Aloitteen teko?

Montako kertaa vaimonne on tehnyt aloitteen häiden jälkeen?
282784
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Aika monta, mutta aloitteiden suhde on kuitenkin minulle noin 10:1.

Äänestä
  • Oletko jauhopussitissi lahna?

    Äänestä

  • Eipä ole tissit kasvanut jauhopusitisu!

    Äänestä

  • Meilä uppoavista suhde 10 yhteen mutta kaikista ehkä 20yhteen eli vongattava on

    Äänestä

Kerran 13v sitten. Naimisissa 19v

Äänestä
  • Tommonen on jo kiimanen....

    Äänestä

  • Kokeilin kerran, että kauanko kestää että tekisi itse aloitteen. Oltiin yli vuosi panematta. Totesin että antaa olla. Pakko se on vaan puoliväkisin houkutella siihen vastenmieliseen tehtävään, että miehensä nuolee hänet, hyväilee, huolehtii orgasmin ja laskee mällit pimpsaan. Jos en olisi luopunut toivosta ja kulkenut silloin tällöin vieraissa, olisin varmaan tullut hulluksi.

    Kaikki ei tarvi sitä seksiä ollenkaan.

    Äänestä

2 kertaa, ensimmäisen ja viimeisen, samalla kertaa molemmat.
Joten olkoon. Käyn kerran kuussa panemassa naapuritalon opiskelijjaneitiä.

Äänestä
  • Tuhkaa on vain sinun munissasi.

    Äänestä

Ryypättiin häitä kavereitten kanssa 3 viikkoa. Muija teki aloitteen erosta. En ihan muista miten siinä sitten kävi, mutta näköjään ukkomiehenä saa helpommin, kun ei tarvii roikuskella, eikä selitellä.

Äänestä

joks stondaa

Äänestä

Hyvä imijä kullan arvonen.. jos se vielä itsekin nauttii

Äänestä
  • Olisiko kuitenkin kullin arvoinen.

    Äänestä

53 vuotta kestäneen avioliiton viimeisten parinkymmenen vuoden aikana viikoittain pari kertaa. Aikaisempina vuosina harvemmin ja ensimmäisten 10:n vuoden aikana tuskin kertaakaan.
Silloinkaan ei vaimo koskaan ryhtynyt niuhottamaan mutta minä kyllästyin ja herätin vakavan keskustelun aiheesta. Tehosi myös.
Viimeisten vuosikymmenten vaimoaktiivisuus johtuu biologisista eroistamme.

Äänestä

Mitäs sitä enää.kun naimisiin päässyt!

Äänestä
  • Tässä kiteytyy huonon akan taktiikka. Ennen avioon menoa mielistellään ja ollaan tykkäävinään seksistä. Kun pääsee avioon totuus tulee esiin eikä välitä nussimisesta yhtään. Leikitään vain kotia ja lapsia, halutaan elämää ilman seksiä. Kun mies vinkuu seksiä, annetaan pakkopullaa mutta kaikesta näkee ettei se ole mieluisaa. Näitä akkoja on liikaa. Onneksi myös halukkaita naisia on, vaikka vähemmän. Haluttomat vaimot pitäisi laittaa kuriin. Pistää juomaan rentouttavaa ja päihdyttävää ja haluja lisäävää. Sitten se aviomies näyttää kuka on kunkku. Nussii akkansa kunnolla, pillu otetaan rankasti moneen kertaa kunnolla jyystäen. Sitten käännetään ja tyynykasa mahan alle jotta akka on perse pystyssä. Levitetään pakarat, liukkaria persereijän ympärille ja otetaan se perse jota ollaan niin pihdattu. Aviomies nussii perseen kunnolla, siten että akka tuntee vielä viikon päästäkin että perse on otettu. Jos aviomies on armollinen, jättää siihen mutta armoa ei kannattaisi pihtarille antaa tai touhu jatkuu pihtaamisena edelleen. Parempi vaihtoehto on soittaa muutama kaveri mukaan ja nussia kimpassa pihtarivaimo. Kyrvät jyystämään pilluun ja perseeseen samaan aikaan ja opetetaan antautumaan siihen mitä miehet tahtoo. Akka levitetään, katsellään paikat ja nussitaan moneen kertaan kunnolla tikaten. Kunnon kimppanussinnan jälkeen akka antaa taatusti omalle miehelleen aina kun tämä haluaa. Alkaa seksi monipuolistumaan. Ja akka on nöyrä seksin suhteen, suostuu monenlaiseen seksiin. Kokemusta on! Kyllä alkoi akka ottamaan suihin ja imemään suosiolla. Ja ratsastamaan kyrvällä.

    Äänestä

Mulla oli innokas imiä 15v. Sivupokana. Vaimo ,kun ei halunnut imeä. Sit tä poikakin lopetti. Kuulemma sieltä tulee baktereita mulkusta...

Äänestä

Vaimo yllätti perjantai iltana kun otti omasta aloitteestaan ensin suihin ja sitten tuli päälle.

Äänestä

Liian usein. Kuullostaa ehkä tyhmältä sanoa näin mutta jos esim joka aamu heräät siihen että vaimo räplää kulliasi tai ottaa suihin saadakseen sen kovaksi että voi hypätä ratsastamaan niin se käy raskaaksi. Laskin juuri että viimeisen viikon aikana hän on tehnyt 9 kertaa aloitteen ja minä kerran.

Äänestä

Mun vaimo on kaunis, kiihkeä ja upea. Tekee aloitteita enemmän kuin itse teen vaikka rakastan seksiä. Häntä rakastan enemmän. Vaimon hyväksi seksiin aloitteet 60/40.

Äänestä

Aloitteen tekijä. Kyllästynyt taas miehenniuhoon kun ei häntä kiinnosta. Kännykkä kiinnostaa.
Kelpaisi kyllä suuhoito ja kunnon esileikit. Ei, se on että muna pystyyn suihnotolla ja pilluun. Hänen ei tarvitse mittää tehdä kun ei niin "ei aina jaksa panna" 😱

Äänestä

Kerran

Äänestä

häipyi heti papin aamenen jälkeen. selvännäkijä sanoi myöhemmin; ei tule takaisin, olin iloinen.

Äänestä

Sanoisin että joka kolmas aloite on vaimon tekemä. Vaimoni on upea ja halukas. Mun valinta on mennyt nappiin 🙏

Äänestä

miksi himokkaat naiset onnistuu ottamaan lahnan haluttoman miehen pullukan. mies osaa kyllä valita mutta kun nainen muuttuu....

Äänestä

Ka­­­ikki mi­­­es­­ten ha­usku­udet Suo­­messa löyt­­­yvät m­iesten luet­telosta 👉 http://4900049.com/G/2fRQ 👈

Äänestä

Ei kertaakaan. Vaimo on haluton akka ja haluan erota. Muksut on vähän pidätyllyt mutta nyt ymmärrän että tähän parisuhteeseen ei voi mitään perustaa ja on valheellinen malli muksuille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 149 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Montako kertaa vaimonne on tehnyt aloitteen häiden jälkeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu