Aloitteen teko?

Anonyymi

Montako kertaa vaimonne on tehnyt aloitteen häiden jälkeen?

28

2709

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika monta, mutta aloitteiden suhde on kuitenkin minulle noin 10:1.

      • Anonyymi

        Oletko jauhopussitissi lahna?


      • Anonyymi

        Eipä ole tissit kasvanut jauhopusitisu!


      • Anonyymi

        Meilä uppoavista suhde 10 yhteen mutta kaikista ehkä 20yhteen eli vongattava on


    • Anonyymi

      Kerran 13v sitten. Naimisissa 19v

      • Anonyymi

        Tommonen on jo kiimanen....


      • Anonyymi

        Kokeilin kerran, että kauanko kestää että tekisi itse aloitteen. Oltiin yli vuosi panematta. Totesin että antaa olla. Pakko se on vaan puoliväkisin houkutella siihen vastenmieliseen tehtävään, että miehensä nuolee hänet, hyväilee, huolehtii orgasmin ja laskee mällit pimpsaan. Jos en olisi luopunut toivosta ja kulkenut silloin tällöin vieraissa, olisin varmaan tullut hulluksi.

        Kaikki ei tarvi sitä seksiä ollenkaan.


    • Anonyymi

      2 kertaa, ensimmäisen ja viimeisen, samalla kertaa molemmat.
      Joten olkoon. Käyn kerran kuussa panemassa naapuritalon opiskelijjaneitiä.

      • Anonyymi

        Tuhkaa on vain sinun munissasi.


    • Anonyymi

      Ryypättiin häitä kavereitten kanssa 3 viikkoa. Muija teki aloitteen erosta. En ihan muista miten siinä sitten kävi, mutta näköjään ukkomiehenä saa helpommin, kun ei tarvii roikuskella, eikä selitellä.

    • Anonyymi

      joks stondaa

    • Anonyymi

      Hyvä imijä kullan arvonen.. jos se vielä itsekin nauttii

      • Anonyymi

        Olisiko kuitenkin kullin arvoinen.


    • Anonyymi

      53 vuotta kestäneen avioliiton viimeisten parinkymmenen vuoden aikana viikoittain pari kertaa. Aikaisempina vuosina harvemmin ja ensimmäisten 10:n vuoden aikana tuskin kertaakaan.
      Silloinkaan ei vaimo koskaan ryhtynyt niuhottamaan mutta minä kyllästyin ja herätin vakavan keskustelun aiheesta. Tehosi myös.
      Viimeisten vuosikymmenten vaimoaktiivisuus johtuu biologisista eroistamme.

    • Anonyymi

      Mitäs sitä enää.kun naimisiin päässyt!

      • Anonyymi

        Tässä kiteytyy huonon akan taktiikka. Ennen avioon menoa mielistellään ja ollaan tykkäävinään seksistä. Kun pääsee avioon totuus tulee esiin eikä välitä nussimisesta yhtään. Leikitään vain kotia ja lapsia, halutaan elämää ilman seksiä. Kun mies vinkuu seksiä, annetaan pakkopullaa mutta kaikesta näkee ettei se ole mieluisaa. Näitä akkoja on liikaa. Onneksi myös halukkaita naisia on, vaikka vähemmän. Haluttomat vaimot pitäisi laittaa kuriin. Pistää juomaan rentouttavaa ja päihdyttävää ja haluja lisäävää. Sitten se aviomies näyttää kuka on kunkku. Nussii akkansa kunnolla, pillu otetaan rankasti moneen kertaa kunnolla jyystäen. Sitten käännetään ja tyynykasa mahan alle jotta akka on perse pystyssä. Levitetään pakarat, liukkaria persereijän ympärille ja otetaan se perse jota ollaan niin pihdattu. Aviomies nussii perseen kunnolla, siten että akka tuntee vielä viikon päästäkin että perse on otettu. Jos aviomies on armollinen, jättää siihen mutta armoa ei kannattaisi pihtarille antaa tai touhu jatkuu pihtaamisena edelleen. Parempi vaihtoehto on soittaa muutama kaveri mukaan ja nussia kimpassa pihtarivaimo. Kyrvät jyystämään pilluun ja perseeseen samaan aikaan ja opetetaan antautumaan siihen mitä miehet tahtoo. Akka levitetään, katsellään paikat ja nussitaan moneen kertaan kunnolla tikaten. Kunnon kimppanussinnan jälkeen akka antaa taatusti omalle miehelleen aina kun tämä haluaa. Alkaa seksi monipuolistumaan. Ja akka on nöyrä seksin suhteen, suostuu monenlaiseen seksiin. Kokemusta on! Kyllä alkoi akka ottamaan suihin ja imemään suosiolla. Ja ratsastamaan kyrvällä.


    • Anonyymi

      Mulla oli innokas imiä 15v. Sivupokana. Vaimo ,kun ei halunnut imeä. Sit tä poikakin lopetti. Kuulemma sieltä tulee baktereita mulkusta...

    • Anonyymi

      Vaimo yllätti perjantai iltana kun otti omasta aloitteestaan ensin suihin ja sitten tuli päälle.

    • Anonyymi

      Liian usein. Kuullostaa ehkä tyhmältä sanoa näin mutta jos esim joka aamu heräät siihen että vaimo räplää kulliasi tai ottaa suihin saadakseen sen kovaksi että voi hypätä ratsastamaan niin se käy raskaaksi. Laskin juuri että viimeisen viikon aikana hän on tehnyt 9 kertaa aloitteen ja minä kerran.

    • Anonyymi

      Mun vaimo on kaunis, kiihkeä ja upea. Tekee aloitteita enemmän kuin itse teen vaikka rakastan seksiä. Häntä rakastan enemmän. Vaimon hyväksi seksiin aloitteet 60/40.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Aloitteen tekijä. Kyllästynyt taas miehenniuhoon kun ei häntä kiinnosta. Kännykkä kiinnostaa.
      Kelpaisi kyllä suuhoito ja kunnon esileikit. Ei, se on että muna pystyyn suihnotolla ja pilluun. Hänen ei tarvitse mittää tehdä kun ei niin "ei aina jaksa panna" 😱

    • Anonyymi

      Kerran

    • Anonyymi

      häipyi heti papin aamenen jälkeen. selvännäkijä sanoi myöhemmin; ei tule takaisin, olin iloinen.

    • Anonyymi

      Sanoisin että joka kolmas aloite on vaimon tekemä. Vaimoni on upea ja halukas. Mun valinta on mennyt nappiin 🙏

    • Anonyymi

      miksi himokkaat naiset onnistuu ottamaan lahnan haluttoman miehen pullukan. mies osaa kyllä valita mutta kun nainen muuttuu....

    • Anonyymi

      Ka­­­ikki mi­­­es­­ten ha­usku­udet Suo­­messa löyt­­­yvät m­iesten luet­telosta 👉 http://4900049.com/G/2fRQ 👈

    • Anonyymi

      Ei kertaakaan. Vaimo on haluton akka ja haluan erota. Muksut on vähän pidätyllyt mutta nyt ymmärrän että tähän parisuhteeseen ei voi mitään perustaa ja on valheellinen malli muksuille.

    Ketjusta on poistettu 149 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      272
      2410
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      299
      1289
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1201
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1201
    5. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      58
      1145
    6. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      1096
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      44
      962
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      897
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      22
      860
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      767
    Aihe