Maa on edelleen pallo, inkutitte te mitä tahansa!

Maa ei inkuttamalla litisty! Koittakaa huuhaahuorat jo alkaa tajuta se! Ihan turhaa maalitatte meitä todellisuustajuisia, koska me tiedämme totuuden. Maa on ja pysyy pyöreänä, vaikka kuinka inkutatte vastaan!
3072
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Eiiiii! Avaruus on totta! Eiiiii!

Äänestä

Persekärpäseltä hieno avaus!
Nyt inkuttavat huuhaahuorat uskovat että Maa on pallo!

Äänestä
  • Ei tarvitse uskoa. Uskoon on moni sairastunut. Tiede ja fakta peittoaa uskon.

    Äänestä

  • Millä perustelet että tämä on persekärpäsen aloitus?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei tarvitse uskoa. Uskoon on moni sairastunut. Tiede ja fakta peittoaa uskon.

    Tieteessä on paljon muutakin kuin faktaa. Ja uskoa on monenlaista, ei voi kukaan tietää mikä minkäkin peittoaa näissä uskon ja tieteen asioissa. Voi uskoa kumpaankin tai olla uskomatta kumpaankaan.

    Äänestä

Heti kun joku onnistuu silmieni edessä puhaltamaan littanoita saippualittanoita, uskon littumaahan.

Eiköhän se oli universaali laki että kaikki planeetat on palloja, samaan tapaan kuin saippuakuplat tai vaikka ilmakupla vedessä on usein pyöreä pallo.

Äänestä
  • Meneppä seisoskelemaan sen saippuakuplan alapinnalle ja jos onnistut siinä seisoskelemaan niin minäkin alan uskomaan heti pallomaahan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Meneppä seisoskelemaan sen saippuakuplan alapinnalle ja jos onnistut siinä seisoskelemaan niin minäkin alan uskomaan heti pallomaahan.

    Kaikki pallot ovat pyöreitä lukuun ottamatta sulkapalloa ja amerikkalaista jalkapalloa.
    Näin sanoi Ilta-Sanomien tiedetoimittaja jotta siitäs saitte tyhmät lättäpäähuuhaahuorat.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Meneppä seisoskelemaan sen saippuakuplan alapinnalle ja jos onnistut siinä seisoskelemaan niin minäkin alan uskomaan heti pallomaahan.

    Riittääkö jos saan toisen saippuakuplan pysymään siinä saippuakuplan alapinnalla?
    Saippuakuplaa kun ei voi monestakaan syystä ihan verrata maapalloon, vaan kohteiden pitäisi olla samassa skaalassa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Meneppä seisoskelemaan sen saippuakuplan alapinnalle ja jos onnistut siinä seisoskelemaan niin minäkin alan uskomaan heti pallomaahan.

    Huumorin kukka se kaunehin kukka ;) !

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Huumorin kukka se kaunehin kukka ;) !

    Pahoin pelkään, ettei tuo saippuakuplatyyppi olisi tosissaan jos oli, oli tuo typerin mahdollinen trollaus! Huumoria tuossa typerässä lässytyksessä ei ollut tippaakaan!

    Äänestä

Juuri näin, ja ne lättähörhöt väittää vielä, että avaruutta ei ole olemassa. Mutta kyllä se vaan on, ja tässä hyvä dokumentti avaruusmatkailusta:

https://youtu.be/cZg227FJ7L4

Äänestä
  • dokumentti ?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    dokumentti ?

    Niin? Etkö luota tieteeseen?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin? Etkö luota tieteeseen?

    tuo ei ole dokumentti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    tuo ei ole dokumentti.

    Miten niin? Siinä on lähteinä mm. NASA.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miten niin? Siinä on lähteinä mm. NASA.

    jos kötöstys mainostaa itseään "movie" termillä ja menee täydestä... sinun ei kannata olla internetissä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    jos kötöstys mainostaa itseään "movie" termillä ja menee täydestä... sinun ei kannata olla internetissä.

    Mutta siinä on kuvaa avaruudesta, jota ei lättäpäiden mielestä ole edes olemassa.

    Äänestä

On ihan huuhaata ja aivopesun tulosta se, että luulee maata palloksi! Ekköte pallopäät tajua, että teitä on kusettu! Teitä on kusettu ja viilattu linssiin huolella. Ekköte tajua pallokusetusta. Teitä on kusettu ihan huolella! Kannattais päivittää ajantaju ja tietoisuus nykyaikaan. Te pallopäät ootta maatietoisuudesta kaukana. Kun pääsette aivopesusta irti ja tajuatte maan oikean litteän muodon, olette tulleet maatietoisiksi!

Äänestä
  • On ihan huuhaata ja aivopesun tulosta se, että luulee maata litteäksi! Ekköte lätipäät tajua, että teitä on kusettu! Teitä on kusettu ja viilattu linssiin huolella. Ekköte tajua littakusetusta. Teitä on kusettu ihan huolella! Kannattais päivittää ajantaju ja tietoisuus nykyaikaan. Te lättäpäät ootta maatietoisuudesta kaukana. Kun pääsette aivopesusta irti ja tajuatte maan oikean pyöreän muodon, olette tulleet maatietoisiksi!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On ihan huuhaata ja aivopesun tulosta se, että luulee maata litteäksi! Ekköte lätipäät tajua, että teitä on kusettu! Teitä on kusettu ja viilattu linssiin huolella. Ekköte tajua littakusetusta. Teitä on kusettu ihan huolella! Kannattais päivittää ajantaju ja tietoisuus nykyaikaan. Te lättäpäät ootta maatietoisuudesta kaukana. Kun pääsette aivopesusta irti ja tajuatte maan oikean pyöreän muodon, olette tulleet maatietoisiksi!

    Katos..., Persekärpänen osaa matkiakin!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Katos..., Persekärpänen osaa matkiakin!

    Usko nyt, perskärpäshöhlä, että kaikki uskovat sinut idiootiksi, ei sinun tarvitse sitä jatkuvasti lässyttää!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Katos..., Persekärpänen osaa matkiakin!

    Katos..., Lätipää osaa inkuttaa inkuttamasta päästyään!

    Äänestä

Maa vain näyttäytyy pallona, johtuen avaruuden kaareutuvuudesta. Jokainen, jolla on vähääkään järkeä, ymmärtää, että vedet valuisi pois, jos planeetta olisi pallo, ja joku "painovoima", sitä ei ole muuta kuin esineiden painona.
Jos pallo pyörisi, voisi hypätä ilmaan ja laskeutua kaukana hyppypaikasta, koska pallo pyörisi alta pois. On väärin viisastella sitä pois ilmanvastuksella, joka on täysin naurettava.
On mahdollista siirtyä littanan pallomme reunalta sen toiselle reunalle, johtuen yksinomaan avaruuden kaareutumisesta, eikä siitä, että "pallomme" on pyöreä, vaan sen takia, että elämme littanalla pallolla.
"Vaikea" ymmärtää, koska tiede ei ole sitä vielä keksinyt ja liittänyt fysiikan kirjoihin, joka on se lähde, johon perustatte omat palloluulonne.
Luulo ei kuitenkaan ole tiedon värtti, että hylätkää moiset harhat ja ajatelkaa asiaa omalla järjellänne, jos omaatte sitä.

Äänestä
  • " Jokainen, jolla on vähääkään järkeä, ymmärtää, että vedet valuisi pois, jos planeetta olisi pallo, ja joku "painovoima", sitä ei ole muuta kuin esineiden painona. "

    Maapallo on aika pirun iso esine. Sillä on siis aika iso painovoima.

    "Jos pallo pyörisi, voisi hypätä ilmaan ja laskeutua kaukana hyppypaikasta, koska pallo pyörisi alta pois. "

    Newtonin Ensimmäinen Laki sanoo että höpö höpö.

    "On väärin viisastella sitä pois ilmanvastuksella, joka on täysin naurettava. "

    Ei vaan Newtonin Ensimmäinen Laki.

    "On mahdollista siirtyä littanan pallomme reunalta sen toiselle reunalle, johtuen yksinomaan avaruuden kaareutumisesta, eikä siitä, että "pallomme" on pyöreä, vaan sen takia, että elämme littanalla pallolla. "

    Niinhän se pinta vaikuttaa littanalta kun sitä on aika paljon.

    "Vaikea" ymmärtää, koska tiede ei ole sitä vielä keksinyt ja liittänyt fysiikan kirjoihin, joka on se lähde, johon perustatte omat palloluulonne. "

    Lätipää ei vaan ymmärrä hyvin yksinkertaisia asioita.

    "Luulo ei kuitenkaan ole tiedon värtti, että hylätkää moiset harhat ja ajatelkaa asiaa omalla järjellänne, jos omaatte sitä. "

    Luovu siis lätipäävalhekiukuttelustasi ja yritä ajatella. Todellisuus on yksinkertaisempi kuin uskottelet. Tuo lapsellinen "vedetr valuu pois" on niin typerä että ihan sen keksijääkin hävettää.

    Äänestä

Maanparhaat asiantuntijat ovat joskus väittäneet litteäksi kiekoksi.

Äänestä

Itse olen ajatellut vähitellen rauhoittaa tämän salaliittopalstan eräänlaiseksi hihhulireservaatiksi, missä faktatarajoitteiset saisivat rauhassa peuhata omiensa seurassa totuuksien reaalimaailman häiritsemättä.

Vähän tuumailin, että kosto olisi sitten oleva hirmuinen jos joku sitten vielä hihhuloisi aivoyrjöillään tiedepalstoilla. Siellä on taaskin joku kuuhullu. Menkää hakemaan pois.

Ja houkutelkaa se alipainehitsaaja myös mukaan messiinne.

Äänestä
  • Me hihhulireservaatissa arvostamme kovasti panostasi Kollimaattori. Tuokaa kaikki kuuhullut tänne vaan, sillä meillä hulluilla on aina tunnetusti hauskempaa, kuin yhdelläkään tosikolla tiedekärpäsellä.

    Äänestä

Oikeasti lättämaahan ei usko käytännössä kukaan, palstalla touhuavat "flättärit" ovat yksinäisiä ressukoita, jotka eivät saa huomiota muualla kuin netissä.
Sinänsä olet ystävällinen, kun jaksat leikkiä heidän kanssaan.

Äänestä
  • Haluatko kertoa lisää huomiohakuisesta persoonallisuudestasi?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Maa ei inkuttamalla litisty! Koittakaa huuhaahuorat jo alkaa tajuta se! Ihan turhaa maalitatte meitä todellisuustajuisia, koska me tiedämme totuuden. Maa on ja pysyy pyöreänä, vaikka kuinka inkutatte vastaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu