Nyt on pelattu nämä "veryttely" ottelut ka poikkeuksellisesti puukäsiNummelin ei olekaan tehtaillut pisteitä... lienee itku aika lähellä, kun numpalla on vain 2 pist kun Suomi lähtee puolivälierien jälkeen kotiin!!!
No lohduttautukaa sillä, että Ziggy-Suurella on 21 pojoa.
SVK -> IIHF world Champion 2005!!!
No lohduttautukaa sillä, että Ziggy-Suurella on 21 pojoa.
SVK -> IIHF world Champion 2005!!!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jokinen ja Kapanen tekee enemmän pisteitä näissä kisoissa kun slovakkien pellelauma yhteensä...
Nummelinko hyytyy? Aika lapsellista mennä jotain tuollasta väittämään. Tajuaks niinko yhtään, kuinka vaikea sielä jäälä on vettää pisteitä kotia käsin? Se on aika vaikeata. Eikä se tee pelaajasta yhtään huonoa, vaikka sillä vähemmän niitä pisteitä vielä tässä vaiheessa onki. Ja Suomi on pelannu vasta 2 peliä. Ei helvetti siinä ajassa ehi pahemmin pointseja keräämäänkään. Painu sie kommentteines sanonko minne...!
äijä ei vissiin oo pahemminseurannu suomen matseja?? oi voi niitä nummeliinin syöttöjä kuinka monta vapauttavaa läpiajo syöttä se on mahtanut antaa... loistava pelisilmä! koko ainut miinus mutta pelaa sydämellä ja liike on loistava!
Jaaha.. Lisää näitä naurettavia väittämiä. Nummelin on Suomen parhaita pakkeja. Äijällä on taitavat kädet, loistava pelisilmä ja sydän mukana pelissä!
Täytyy nyt ihan mielenkiinnosta kysyä: Mitä hel****iä sinä näät siinä Palffyssä?
Ai nyt se on Ziggy-Suurikin... jaa jaa...