Kissan synnytys

Onko muilla vastaavaa kokemusta, meillä uros ja narttukissa, uroskissa astui nartun,tarkoituksella, sitä vaan, et pitääkö narttukissa nyt laittaa toiseen huoneeseen synnytyksen ajaksi, ettei uroskissa tee pennuille mitään.

5

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alat kyselemään kasvatuksen perusasioita vasta, kun naaras on jo tiineenä? Sillä lailla!

      • Kyllä, näin teen. Mutta sain jo vastauksen, eli samassa taloudessa oleva uroskissa ei ole vaarana pennuille.


      • Anonyymi
        sanisohvi kirjoitti:

        Kyllä, näin teen. Mutta sain jo vastauksen, eli samassa taloudessa oleva uroskissa ei ole vaarana pennuille.

        Leiki jatkossa pehmoleluilla, tehtailija. Et todellakaan ole saanut mitään muuta kuin vastauksen, jonka halusit saada ja siksi uskoit. Jo googlettamalla olisit ITSE saanut selvitettyä, ettei edes saman talouden urosta päästetä turvallisuussyistä pentujen lähelle. Vastuuntuntoiset kasvattajat selvittävät tärkeät asiat jo etukäteen ja vaivaavat omaa takalistoaan. Sinä tehtailija oletat muiden tarjoilevan vastaukset hopeatarjottimelta ja senkin liian myöhään.


    • Anonyymi

      Kissat ovat ihania mutta ajattelitko pitää ja hoitaa kaikki pennut vai miksi halusit teetättää pentuja?
      Muistan aikoinaan kun kissani sai pentuja vahingossa miten vaikeaa niille oli löytää uudet kodit. Yhden pidin itse kun en tahtonut lopetuttaa.
      Niin, piti tyrkätä sinne minnekkä sai menemään ja tiedän ettei paras mahdollinen koti tullut aivan kaikille onnettomille..
      Monta kissaa on jatkuvasti vailla hyvää, uutta kotia. Joka vuosi kissoja hylätään.
      Ei ole järkeä teetättää enempää pentuja mielestäni.
      Itselläni on nyt ihania kodinvaihtajia.

      • Pidän itselläni ja pentuja on jo varattukin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      267
      4809
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      81
      3257
    3. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      39
      2857
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2533
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1807
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      97
      1600
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      94
      1378
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      144
      1015
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      70
      997
    10. Laita vielä yksi viesti

      Saisin rohkeutta☺️ Naiselta
      Ikävä
      102
      956
    Aihe