Maailmassa on miljardeja liikaa ihmisiä ja lisää syntyy.
Suomi tuhoaa itsensä ja suomessa asuvien elinolot jos tätä samaa jatketaan että maahan annetaan tulla kokoajan ulkomailta asumaan ihmisiä.
Kun populaation määrä lähtee nousuun niin se vain kiihtyy.
Nyt olemme erittäin hyvässä tilassa ja turvaamme jotenkin sen että saamme omasta maasta kaiken kriisissä. Ja tulevaisuudesa on varmasti kriisejä joissa tapellaan ruuasta, vedestä, sopivan viileästä lämpötilassa hengellä.
Vain hölmö kannattaa tätä miten meille tullaan vapaasti.
Ketään ei maahan turvapaikan perusteella, maailma on ylikansoitettu
3
254
Vastaukset 3
- Anonyymi
Mutta kun vihervasuri Iris Suomela on sitä mieltä, että ne jotka eivät muuallakaan pärjää ovat tervetulleita tänne loisimaan. Vihervasemmistoa ei suomalaisen olot kiinnosta. Suomelan, Kontulan, Anderssonin, Marinin kaltaisien ammattipuhujien etu on täällä olevan populaation kurjuus. Mitä enemmän kurjuutta ja köyhyyttä, sen enempi kuulevia korvapareja näiden jargonialle.
Kyllähän tulijoita on kun pöytä katetaan ja pidetään ovet avoinna. Pitkällä juoksulla käy niin, että Suomi on samanmoisessa autettavan asemassa kuin tänne houkutellut työvoimapulan paikkaajat. - Anonyymi
Suomen ilmastokokous ja poliitiikot pohtivat viisaudessaan mailman väestökasvun rajoittamistoimia kuinka paljon suomessa joudutaan korottamaan veroastetta mailman väestökasvun taltuttamiseksi.
- Anonyymi
Maahanmuuttajat,pakolaiset ,vieraskieliset millä nimellä vaan tuovat suomeen suurimmaksi osaksi kielteisiä asioita, rahanmenoa miljardeja vuosi toisensa jälkeen , huumerikoksia, raiskauksia jotka vievät monelta elämän ja taas poliseilla ja lakituvissa käsiteltävien asioiden hoitaminen rahaa, kalliisti helsingissä asuvien vuokratuet taas suomalaisten rahaa miljadreja, kotouttamis avut, koulutus, sosiaalimenot vievät rutosti taas rahaa. jengisodat tuovat kaduille levottomuutta ja peloa kulkea tavallisten suomalaisten kulkea, asutuskeskuksissa ja kerrostaloissa riitoja kultturitapojen tuodessa ristiriitoja
pelkkää paskaa suomen politiikkojen myönteinen asenne näihin.
jos edes puolet näistä miljadreista kaytettäis suomen eläkeläisten elämän kohentamiseen jotka sentään ovat tehneet pitkän päivätyön tämän maan hyvinvoinnin hyväksi, Huolehtiiko kukaan siitä kuinka yli 80 pärjäävät kotonaan.
Kysyykö kukaan kuinka pärjää ja onko terveydentilaa mitenkään tutkittu.
SUOMALAISTEN NAISTEN terveystarkastuksissa ei ole varaa edes verenpainetta mitata kun vie liikaa aikaa ja rahaa, että sellaista hyvinvointia .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931466
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde841111- 47871
- 95835
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit67816Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o164773- 20709
MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(
MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku83701- 51632
- 53628