Mitä jos päätyy kolariin

Anonyymi

Jos päätyy kolariin niin, että koko auto ja siellä olevat tavarat, esim käsilaukku tai puhelin ei mene ihan tuusannuuskaksi, eikä pala, pelastetaanko ne tavarat sieltä autosta sitten sen ihmisen jälkeen?
Myönnän olevani siinä suhteessa materialisti, että jos joudun kolariin ja menetän kaikki tavarat, jotka olisivat olleet pelastettavissa, kuolisin todennäköisesti siihen stressiin ja ahdistukseen, joka niiden menettämisestä aiheutuu. Puhelimesta kun löytyy niin paljon valokuvia ja muuta, jota ei vain voi/halua menettää (myös esim kaikki pankkikortit, henkkarit jne jne) että koko elämä sen kolarin jälkeen parantumisen lisäksi menee ylösalaisin ja vaikeammaksi. Lisäksi jos mukana on vaikka kaikki vaatteet mitä omistaa tai joku tärkeä esine lapsuudesta (esim. Minun pehmonalleni, jonka sain ollessni yksivuotias), otetaanko ne kaikki talteen ja annetaan takaisin??

10

791

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sun on paras olla vaan kotona tai laitoksessa neljän seinän sisällä.

      • Anonyymi

        Sinua se Pelle Hermanni nyt alkaa kiusoittelemaan


      • Anonyymi

        Ohhoh onpas täällä kummaa porukkaa. Ei edes kysymykseen osattu vastata :D
        Nomutta kuitenkin, netin keskustelupalstoilta on helpoin kysyä kysymyksiä, joihin muualta en vastausta löydä. Itse tällä aloituksellani pyrin osaltaan lieventämään omaa materialistista ahdistustani liikenneonnettomuuksia kohtaan, koska tiedostan hyvinkin, että esimerkiksi kolarit ovat hyvin mahdollisia etenkin talvisin liukkaalla.
        Tietämättömyys se on kivuliasta, kun ei tiedä, mitä joissain tilanteissa tapahtuu.
        Enkä todellakaan usko, että materialistit kuuluvat hullujenhuoneelle. Varmasti tämä maa on täynnä ihmisiä, jotka tulipalossakin miettisivät nopeasti, pystyvätkö he pelastamaan valokuva-albuminsa.
        Tässä maailmassa kun on muunkinlaisia ihmisiä kuin sinä :)
        -Ap


    • Anonyymi

      Kyllä sieltä kaikki arvokas kerätään talteen, tietenkin.

    • Anonyymi

      Koska tulee seuraava näin tärkeä aloitus?

    • Anonyymi

      Tiedän erään tapauksen jossa poliisi poisti autosta tavarat. Joskus on myös järjestetty vartiointi riippuen kuormasta raskaassa kalustossa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Yleensä ensimmäinen paikalle sattuja kerää nuo kaikki talteen etteivät rosvot vie.
      Mitä sitä ihmisistä välittämään vaan kaikki arvokas materiaali on tärkeämpää.

      • Anonyymi

        "Yleensä ensimmäinen paikalle sattuja kerää nuo kaikki talteen etteivät rosvot vie."
        Tai siis kerää eli rosvoaa tavarat itselleen.
        siten on häkeen soittamisen aika.


    • Anonyymi

      Rahat puhelin ja sitten henki jos on vielä tallella … siinä on järjestys viemiseen sanoi piru orrelta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2274
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1098
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      893
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      863
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      773
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe