vieläkin just kävin kaapassa oli kyllä kurjan näköinen keskusta/kurjat asukkaat!!Kiuruvedellä oli aarattu jo klo 0500 mennessä..
Kauppalan raitti aaraamatta
Anonyymi
28810
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Missä auraajat? Kahveella?
Nukkumassa.
Paska puhetta, ajoin aamu klo 5 kylän läpi ihan aurattua tietä... Kaupan pihoja justiin viimestelivät.
Hyvin on aurattu.Heti aamuyöstä ovat auraamassa
Vai aamuyöstä aurattu, onko klo 06. aamuyö ?
Vieläkin aaraamatta kauppalan raitti onko ne vielä munkero kahveella aaraajat?
Lisävaloja laittamassa
Naapurin ukon vieressä
Nyt on valoja 😎
Lumisateiden aikaan asennetaan valot ja joutoaikana istutaan nesteellä.
Loppuaika sitten nukutaan.
Ajetaan se terä alhaalla!Ja aura oikeassa kulmassa nähden tien pintaan.Ja pidetään kalustosta huolta.T.Mestariauraaja
Kylän väylä ei ole lanaa nähnytkään,tai sitten se on ollut ylhäällä.Lähikuntien huonoiten aurattu,tie on kuin kaivinkone jyrännyt läpi.Ajakaa hiljaa ja tehkää parempaa jälkeä vai eikö taidot riitä?Leskeläntiellä lana käy vain jossain kohdissa tiessä,ja siellä ei vanhukset rollaattoreilla pääse mihinkää.luulis auraajankin ajavan auraamiaan teitä,(silmät kiinni,ja korvatulpat korvissa).
Kiuruvedellä olivat auranneet jo toissa viikolla viime perajantain lumet!
Kiuruvveellää aarattaataan nii jo etukkättee ni pyssyt raetit ajokki...ottooppa malliva.. kampaviinerriin syöjät.
Parhaillaan kuulemma aurataan jo ens talven lumia...
On semmonen aeka, että aaraamata on kaappalassa ku kaapungisae. Kevät tulloo ja kohta ei oo lunta missää.
Risteysalueet on aurattu ihan perseestä!🤢
Käytä mieluummin paperia.
Onko Ukrainan auramiehet auraneet Putinille tien Kiovaan.?
On se mukava että kiurveellä? Jotta muutappa sitten sinne!? loppuu tuo hölön puhe!??
Muuta sinä
Kyllä on kaupungin kaavatiet ainaki todella surkeassa kunnossa. Ei taida nykyisellä urakoitsijalla olla homma hallussa kun ei näy onnistuvan huonostikkaan tuo puuhastelu
Pyörätiet perunapeltoa ja tiet yhdelle autolle aurattuja.
Hyvässä kunnossa tiet ovat, mutta minä en olekaan kännissä.
Hassu kolonen raitti ja kakat, käännän uuden lehtisen köyhässä elämässäin
Latvastentietä ne kuitenkin yrittää,arvosana 6.5
Kyllä se vennään höökivaunu pääsee,vaikka vähän polannetta onkin.