Oto valmentajat ?

Anonyymi

Oto valkkujen valmentamiseen ei voi rakentaa judon tulevaisuutta, koska ne katsovat vain omia lapsiaan tai oman seuran junnuja, tämä ei tule toimimaan 👍

13

705

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä toimii. Ja tulee toimiin.

    • Anonyymi

      Kuka sanoi, että oman toimen ohella olevat valmentajat olisivat perheellisiä ja edustaisivat vain judoseurojaan? Nyt valmennuksella on hyvä mahdollisuus hyödyntää oman huippu-uransa lopettaneita noin 30-vuotiaita judokoita, joilla on tuoreessa muistissa se, mitä kv-tasolla kilpaileminen vaatii! Ei Suomen judo yhteen mieheen tai naiseen kaadu, vaan siihen, jos judoseurat kuihtuvat!

      • Anonyymi

        Suomalainen 30 v judoka on jo unohtanut kaiken kun on niin monta vuotta lopettamisesta....


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomalainen 30 v judoka on jo unohtanut kaiken kun on niin monta vuotta lopettamisesta....

        Tätä kilpauransa jälkeen. Valmentajat ikääntyvät ja kohta ei löydy ketään kuka haluaa uhrata vapaa-aikansa tähän seura tai liittotasolla. Sama näkyy jo tuomareiden määrässä


    • Anonyymi

      Hyvä avaus, mutta kaikella kunnioituksella päättäjiä kohtaan, kun tehdään henkilöstö valintoja, on ensimmäiseksi selvitettävä kanditaattien sitoutumis aste, seuraavaksi kokemus, ja vielä, miten hyvin he tuntevat alueen nuoret.

    • Anonyymi

      Onkohan seurojen ja ikäryhmien urheilijoiden henkilökohtaisia valmentajia kuultu näissä muutoksissa?

      • Anonyymi

        Arvaa kahdesti....


    • Anonyymi

      ketään ei kuunnella näissä päätöksissä

      • Anonyymi

        No mitähän siitäkin tulisi... 50 erilaista mielipidettä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No mitähän siitäkin tulisi... 50 erilaista mielipidettä

        50? Eihän meillä ole edes noin montaa urheilijaa, saati valmentajaa!


    • Anonyymi

      Ja eriävät mielipiteet on pahasta?

      • Anonyymi

        50 eri mielipiteestä ei synny päätöksiä


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      57
      3773
    2. 46
      3177
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      153
      2959
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      42
      2833
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      75
      2416
    6. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      62
      1921
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      23
      1898
    8. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      128
      1786
    9. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      87
      1202
    10. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      68
      1180
    Aihe