Onko turvallista siirtää pieniä säästöjä Norwegian pankkiin koska se näyttäisi maksavan pientä korkoakin? Ärsyttää nykyisten pankkien toiminta Suomessa, palvelumaksut nousevat, ei korkoa , ei konttoreissa mitään palvelua. Tervetuloa ulkomaiset pankit.
Norwegian pankki
2
142
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä siitä mitään iloa ole lainailla noille pikavippipaikoille rahaa. Nuo alle prosentin korot muutamissa tonneissa vaikuttaa elämään vähemmän, kuin ikkunasta ulos katsominen
- Anonyymi
Itsellöäni on ollut Norwegian-pankissa muutama kymppitonni jo vuosien ajan. Korolla ei tosiaan ole juuri merkitystä, koska se on niin pieni. Asia on enemmänkin periaatteellinen ja kannanottoni suomalaisia pankkeja kohtaan.
Mitään laskuja Norwegianin tililtä ei voi maksaa, mutta jos tarkoitus on vain makuuttaa ylimääräistä rahaa jossakin, se sujuu hyvin. Norjan valtio takaa talletukset samalla tavalla kuin takuu toimii täkäläisissäkin pankeissa. Norwegianin verkkosivut ovat myös suomen kielellä, ja tunnistautumiseen käytetään suomalaisen pankin tunnuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712963
- 462564
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322225- 792138
- 951956
- 321702
- 121536
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171487Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil191195