https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/3f209359-ea47-4fcc-b21c-863cba9fea13
Jos jotain tarjotaan maksuttomana, se on myös maksutonta, vaikka jossain lukisi pienellä jotain muuta. Eli koko pitkää sopimusta ei tarvitse lähteä lukemaan.
Ei teidän tarvitse lähteä riitelemään kiistattomassa asiassa. Huijari on aina huijari, vaikka kaikki tapahtuisi julkisesti ja uhreja olisi satoja.
Älkää maksako maksuttomista palveluista mitään. Kiistäkää laskut.
2
236
Vastaukset
- Anonyymi
Nämäkin huijaukset olisi voitu lopettaa jo vuosia sitten, jos eduskunnassa olisi edes yksi rehellinen kansanedustaja. Nyt siellä on vain pelkkiä kotimaisten ja ulkomaisten huijareiden edustajia.
Huijareiden tilit voidaan jäädyttää jo heti ensimmäisen huijauksen paljastuttua ja viranomaiset ja lehdistö voisivat hyvin ylläpitää julkista listaa huijareista. Nyt kaikki salataan eikä mitään estetä. Eikä olisi mitään estettä laittaa huijareita (ja pankkeja) palauttamaan kaikki kerätyt rahat. Myös takautuvasti.- Anonyymi
Suomi ei ole oikeusvaltio. Oikeuslaitoksetkin ovat suurimmaksi osaksi ammatimaisten rikollisten hallussa. Kaikesta rahastetaan uhreja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73893
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104768- 54713
- 41684
- 49644
- 44640
- 31629
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38516