Kiina boikottiin

Eivät tunnusta venäjän tekosia hyökkäykseksi ja venäjä on korvannut kaupankäyntiä kiinan kanssa Euroopan talouspakotteiden takia:
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008638822.html

Lisäksi kullan hinta on saatava putoamaan.

Venäjä menetti maineensa ja luotettavuutensa juuri ikiajoiksi!!
2188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen ajatellut aivan samoin asiasta! Nyt ei pitäisi ostaa mitään tarpeetonta krääsää kiinasta! Kaiken näköiset koristeet pihavalot yms wish tuotteet pitäisi jättää ostamatta. Esim tokmanni voisi lopettaa turhan kiinapaskan myynnin. Paljonhan sieltä tulee pakollista kamaakin. Mutta pienikin vähennys on parempi kuin ei mitään...

Äänestä

Kiina osoitti jälleen todelliset kasvonsa, äänesti vastaan Venäjän erottamiseksi YK:n ihmisoikeuselimestä:
https://yle.fi/uutiset/3-12396085

Kiina boikottiin niinkuin olisi jo!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eivät tunnusta venäjän tekosia hyökkäykseksi ja venäjä on korvannut kaupankäyntiä kiinan kanssa Euroopan talouspakotteiden takia:
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008638822.html

Lisäksi kullan hinta on saatava putoamaan.

Venäjä menetti maineensa ja luotettavuutensa juuri ikiajoiksi!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu