sanktioista vaan on valmis käyttämään
maksimaalista tappavaa voimaa omien
intressien saavuttamiseksi
Uskomatonta että Venäjä ei piittaa
8
62
Vastaukset
- Anonyymi
Jokainen tietää että sotia on aina
ja se pieni lapsi joka uskoo satuihin
saa uskoa rauhassa - Anonyymi
Kyse on aina kautta historian ollut
vallasta ja Rooman historia todistaa
sen erinomaisesti. Kun vallan saleissa
päätetään valuttamaan ja vuodattamaan
verta niin se tehdään ja toteutetaan - Anonyymi
Sota ja ääretön julmuus on kaunista
Se on elämää ja kuolemaa - Anonyymi
Sitten kun tsaari Vladimir on tappanut mieleisensä määrän ihmisiä, hän lonkuttelee korkeakorkoisissaan taas kameroitten eteen hymyilemään ja ehdottaa kansainvälisen kaupan, kulttuuri- ja urheilutoiminnan käynnistämistä.
Ei olisi uskonut, että Suomen voitto punakoneesta ottaa noin koville.
Euroopan rauhan nimissä Suomen olisi pitänyt hävitä loppuottelu.
Nyt tuo katkeruus maksaa ihmishenkiä. - Anonyymi
MUAHAHAHAHAHAHAHA - Älä potki nukkuvaa karhua?
VMP. - Anonyymi
Venäjähän yritti juuri vuodenvaihteessa saada turvatakuut länsimailta. Tähän turvatakuuesitykseen länsimaat eivät suhtautuneet vakavasti vaan uhittelevasti ilmoittivat että he tekevät mitä haluavat. No Venäjä tekee samoin. USAn ja EUn ei pitäis ruikutella kun ovat itse aiheuttaneet tämän tilanteen.
Venäjällä on sataprosenttiset turvatakuut omasta takaa. Kukaan ei voi hyökätä ydinasevaltion kimppuun tuhoutumatta itse. Turvatakuut olivat tekosyy.
Kysymys on pelkästään Kremlin terroristien tulevaisuudesta. Ukrainasta ei saa tulla Venäjän kansalle esimerkkiä lännettymisestä ja demokratisoitumisesta. Taustalla on arabikevään esimerkki.
Kreml ei kaihda mitään maailman keinoa estääkseen arabikevään toistumisen Venäjäkielisissä maissa. Demokraattinen Ukraina on Venäjän kansalle vallan kaapanneen Kremlin kannalta vaarallinen esimerkki. Kremlin jatkon kannalta itsenäinen Ukraina on vaarallinen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1357167Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1254961L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa664312TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153473Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242281Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2971755Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221506- 671475
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581438Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j581394