Ajattelin käydä pitkästä aikaa koo kaupassa, mutta piti kääntyä aulasta takaisin kun valot olivat niin kirkkaat että melkein sokaistuin! Äkkiä pois, ettei migreeni iake tuollaisesta valoshokista. Onko niissä mitään järkeä? No ei ole..
Sokaisevat valot koo kaupassa!
Anonyymi
171069
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Lyö kaasuhitsauslasit nokallesi ja mene sitten koohon, ajanmukaiseen valoisaan palvelevaan kauppaan..
Lopeta naurettava vinkuminen, ole kuin mies ja kärsi kuin nainen vaikka sika oletkin..
Ainiin, tarkoitat varmaan tuolla ajanmukaisella ja palvelevalla tuota naapuripitäjän kauppaa. Kyllä Polvijärvellä osaavat, peukku sinne!
Joo, Polvijärvellä k-kauppias kyllä osaa hommansa. Tänäänkin oli ihana laskiaistapahtuma kaupan pihalla! Tällaista lisää, vaan eikös sillä Polvijärven kauppiaalla ollutkin jo jotain uutta mietinnässä. Ottais mallia meidän Okun k-kauppias miten Polvijärvellä oman kylän meininki toimii 10 arvoisesti.. vaan taitaa täällä olla kiinnostukset muissa asioissa kuin asiakkaan huomioimisessa.
Kyllähän sitä jos luolasta kömpii näin alkavan kevään kunniaksi pois niin valot voivat tuntua kirkkailta.
Varmaan ytarkoituksella yrittää sokaista jottei näe kallistuneita kalleimpia hintoja!
Onhan se selvästi kaupungin kallein kauppa!
Pyytäkää parempaa palkkaa työnantajaltanne!
Ei taida kela enempää antaa kauppiaan kukkaroa paisuttaa. Onneksi naapuri ässällä on halvempaa ja kerran viikossa käydään naapirien kanssa lidlissä..
Niinhän tuolla on hyllyt tyhjät, että tainnu kauppiaan rahat mennä valoihin ja sähköön.
Ja aika mennynnyt lie epäileviin kyttäyksiin :D
Siellähän on melkein yhtä valoisaa kuin pilvisenä päivänä ulkona. Tosi hyvä.
Pilvinen on ilmapiiri
Persujen hyökkäys jatkuu.
Pää ajoissa ennen kauppaan menoa pois perseestä estää sokaistumisen suurella varmuudella..
Lippis ja RayBanit.
Hyvä kun on uudet valot. Näkee alkoon mennä paremmin ja osaa väistellä aven kusilätäköitä.
Lieneeköhän tuon kaupan ulkoasu muutoinkaan ketjun ilmeen mukainen. Melko sekavia esillepanoja tuotteilla ja yleisilme muutoinkin suttuinen.