Kauhukseni luin sanomalehdestä, että Jäätteenmäki on pyrkimässä suomen keskustanaisten johtoon.
Eiv
Eivätkö keskustalaiset naiset enää muista että hän Juudaan lailla kolmasti kielsi. "Minä en ole niitä pyytänyt, ne tulivat pyytämättä."
Eiv
Eivätkö keskustalaiset naiset enää muista että hän Juudaan lailla kolmasti kielsi. "Minä en ole niitä pyytänyt, ne tulivat pyytämättä."
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eihän kepulainen voi olla parrasvaloista pois-
sa. Heillä häntää nostaa aina joku muu.
Sossu-mediahan teki Jäätteenmäestä syntipukin. Hänenlaisiaan tarvitaan, rohkeita naisia. Hän uskalsi panna vastaan Lipposelle ja voitti hänet. Lipponen kosti ja sossut kun eivät kestäneet häviötä. Tekivät tekosyyn Lippos-vuodosta. Jäätteenmäki teki Suomen kansalle palveluksen kun penkoi Lipposen tekosiaan. HYVÄ ANNELI.
niin typerä, että uskoisi tuollaista. Et edes sinä. Kirjoittelusi lieneekin tarkoitettu enemmän huumoriksi kuin vakavasti otettavaksi mielipiteeksi.
Sillä jos hankkii laittomia teitä salaisia tietoja hyötymistakoituksessa ja valehtelee Eduskunnalle, ei ansaitse mitään kunnioitusta, eikä minkäänlaista asemaa yhteiskunnallisissa luottamustoimissa.
Kyllä pitää silti erottaa rohkeus ja tyhmyys toisistaan.