Lopettakaa venäläisten polttoainejalostamojen tukeminen. Ainakin ABC ja St1 jaeltava bensiini on peräisin venäjältä
Venäläinen polttoaine
14
107
Vastaukset
- Anonyymi
Teboilin kura lienee ryssien lientä, loppui juuri kyseisen ketjun tuotteiden osto. Lämmitysöljytilauksen onneksi ehti perumaan :).
Kaikki pienikin apu millä yksittäinen ihminen voi patologista valehtelija Putinia ja roistovaltakuntaansa munille potkia on tässä maailmahistorian hetkessä tervettä touhua. - Anonyymi
Kyllä minä ostan mistä halvimmalla saa kun tänään dieselinkin hinta nousi 1,980 ja kaikki Bensat menee jo reippaasti yli 2 € ja kesään mennessä nionnat 2,5-3€ ainakin litralta.
- Anonyymi
Jokaisella on arvomaailmansa
- Anonyymi
Oletkin tyypillinen ajatteluun kykenemätön Persunpaska.
- Anonyymi
Tässäpä näkyy olevan jälleen näitä Suomi24:n älykköjä asialla, eiköhän kaikki Suomessa myyty polttoaine ole Nesteen jalostamaa !
- Anonyymi
Nesteen öljystä suurin osa tulee venäjältä. Pitäisikö sen tuonti lopettaa?
- Anonyymi
Eiköhän se lopu ja öljy tulee tulevaisuudessa ihan muualta.
- Anonyymi
Ei kotimaisiin yhtiöihin kannata kiukkuaan purkaa, vaan venäläisin, kuten Lukoliin, eli Teboiliin. Veikkaan ettei naapurista tule vähään aikaan mitään litkua tähän maahan.
- Anonyymi
Teboil boikottiin vaan niin ei mene rahat Venäjälle
- Anonyymi
Jokainen venäjälle maksettu sentti tukee terrorismia, ja siitä pitäisi määrätä välittömästi kuolemanrangaitus, myös Suomessa.
- Anonyymi
Kaikki yhtiöt tankkaa jakeluterminaalissa samasta säiliöstä.
- Anonyymi
On täällä lapset asialla ihan uskalletaan kiukutella
- Anonyymi
Koomista kyllä Teboilin polttoaineista suurin osa tulee muualta kuin Venäjältä. Neste tuo n. 70% raakaöljystä naapurista. Suuri osa Suomessa myytäväsät polttoaineesta on Nesteen jalostamoilta kotoisin riippumatta öljy-yhtiöstä.
Yksinkertaisellla logiikalla pitäisi lopettaa kokonaan polttoaineiden osto. Teboilin tuotot menevät tietysti Venäjälle. Suosittelen kuitenkin käymään Tebiksellä kahvilla. Pulla on ihan kotimaista eikä kahvi tule Venäjältä.:-)- Anonyymi
Venäläisten liiketoimintaa, boikottiin vaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 962159
- 1291398
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231360Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291308- 681223
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371038- 89965
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56914- 122797
- 82786