Venäläinen polttoaine

Anonyymi

Lopettakaa venäläisten polttoainejalostamojen tukeminen. Ainakin ABC ja St1 jaeltava bensiini on peräisin venäjältä

14

99

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Teboilin kura lienee ryssien lientä, loppui juuri kyseisen ketjun tuotteiden osto. Lämmitysöljytilauksen onneksi ehti perumaan :).
      Kaikki pienikin apu millä yksittäinen ihminen voi patologista valehtelija Putinia ja roistovaltakuntaansa munille potkia on tässä maailmahistorian hetkessä tervettä touhua.

    • Anonyymi

      Kyllä minä ostan mistä halvimmalla saa kun tänään dieselinkin hinta nousi 1,980 ja kaikki Bensat menee jo reippaasti yli 2 € ja kesään mennessä nionnat 2,5-3€ ainakin litralta.

      • Anonyymi

        Jokaisella on arvomaailmansa


      • Anonyymi

        Oletkin tyypillinen ajatteluun kykenemätön Persunpaska.


    • Anonyymi

      Tässäpä näkyy olevan jälleen näitä Suomi24:n älykköjä asialla, eiköhän kaikki Suomessa myyty polttoaine ole Nesteen jalostamaa !

    • Anonyymi

      Nesteen öljystä suurin osa tulee venäjältä. Pitäisikö sen tuonti lopettaa?

      • Anonyymi

        Eiköhän se lopu ja öljy tulee tulevaisuudessa ihan muualta.


    • Anonyymi

      Ei kotimaisiin yhtiöihin kannata kiukkuaan purkaa, vaan venäläisin, kuten Lukoliin, eli Teboiliin. Veikkaan ettei naapurista tule vähään aikaan mitään litkua tähän maahan.

    • Anonyymi

      Teboil boikottiin vaan niin ei mene rahat Venäjälle

    • Anonyymi

      Jokainen venäjälle maksettu sentti tukee terrorismia, ja siitä pitäisi määrätä välittömästi kuolemanrangaitus, myös Suomessa.

    • Anonyymi

      Kaikki yhtiöt tankkaa jakeluterminaalissa samasta säiliöstä.

    • Anonyymi

      On täällä lapset asialla ihan uskalletaan kiukutella

    • Anonyymi

      Koomista kyllä Teboilin polttoaineista suurin osa tulee muualta kuin Venäjältä. Neste tuo n. 70% raakaöljystä naapurista. Suuri osa Suomessa myytäväsät polttoaineesta on Nesteen jalostamoilta kotoisin riippumatta öljy-yhtiöstä.

      Yksinkertaisellla logiikalla pitäisi lopettaa kokonaan polttoaineiden osto. Teboilin tuotot menevät tietysti Venäjälle. Suosittelen kuitenkin käymään Tebiksellä kahvilla. Pulla on ihan kotimaista eikä kahvi tule Venäjältä.:-)

      • Anonyymi

        Venäläisten liiketoimintaa, boikottiin vaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1423
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      109
      855
    3. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      690
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      46
      689
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      53
      683
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      677
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      25
      645
    8. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      66
      633
    9. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      69
      621
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      40
      616
    Aihe