Veikkaus estää pitkävedon pelaamista

Anonyymi

Erittäin tervetullut uudistus oli mahdollisuus pelata pitkävetoa pienemmillä panoksilla, mutta se pännii, että näitä pitkävetoja voi laittaa vain rajallisen määrän.

Köyhänä en ole pitkävetoa pahemmin pelannut, mutta nyt on mahdollisuus laittaa jopa kymmenen pitkävetoa eurolla, siis kymmenen sentin panoksella. Näin voiton todennäköisyys kasvaa huomattavasti, vaikka kymmenesosan vain voittaakin. Onhan se 100 000 kertoimella kuitenkin 10 000 euroa.

Veikkaus kuitenkin estää pelaamasta näitä vetoja, niitä ei voi laittaa kuin rajallisen määrän, reilut parikymmentä, sen jälkeen systeemi ei enää anna laittaa lisää näitä vetoja.

Koko homma on aika hämärä, eikä siitä saa oikein selvää, välillä järjestelmä ilmoittaa kylmästi, että "jokin" raja on täynnä, välillä taas kohde muuttuu välittömästä punaiseksi, jos raja on tullut täyteen, kyselin tsätistä veikkaukselta mihin raja vedetään, mutta ei sieltäkään selvää vastausta saanut, raja vaan tulee vastaan jossain vaiheessa, kun pelejä on reilut parikymmentä vetämässä.

No, pitää vaan lainata sukulaisen pelitiliä, että saa laitettua kaikki haluamat pitkävedot. Veikkaus selvästikin haluaa estää ihmisiä voittamasta keksimällä mokomia rajoituksia pitkävetoon, ettei pelaaja voi voittaa "liikaa",

Veikkaus on persiistä!

13

1443

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pääset Veikkauksesta helposti eroon sitten kun yhtiö pyytää todistusta siitä mistä olet saanut rahat vedonlyöntiin. Jos et määräaikaan todista rahojesi lähdettä niin Veikkaus automaattisesti sulkee pelitilin vedoten (Know Your Customer) KYC-pykälään. Siihen asti, onnea peliin!

      • Anonyymi

        Mä pelaan ainakin pestyillä rahoilla.


    • Anonyymi

      Veikkauksen sivuilla on pitkävedon säännöt, auttaisiko.....

      • Anonyymi

        Tiedustelin asiaa ja sain kuulla, että pitkävedon yläraja olisi 180 000, ja kun se täytyy, niin pelaaminen tyssää luonnollisesti siihen.


    • Anonyymi

      Miljoonan lähtöpelikassa ja satasen minimipanos. Katsotaan kuka tienaa vuodessa eläkerahat. Ei moni.

      Ajattelin kokeilla. Ryhtyykö joku takaajaksi?

      • Anonyymi

        Oletko ajatellut martingale järjestelmää, jossa tuplaat panokset, jos menee väärin.
        Vedon kerroin täytyy olla tietenkin 2 tai enemmän.
        Jos kohde osuu, niin silloin lähdetään alusta.


    • Anonyymi

      Tuo johtuu täysin ammmattilaista. Veikkaus haluaa selvästi estää pelaajat jotka etsivät listalta kaikki virheelliset kertoimet (ylikertoimet) ja panavat niitä isoilla rahoila.

      • Anonyymi

        Erikoista, että veikkaus perui erään vedonlyöjän pelikohteen, jossa olisi tullut voittoa muutama kymppi, mutta veikkaus maksaa kuitenkin lottovoittajalle 5 miljoonaa euroa.
        Paljon enemmän rahaa veikkaus joutuu lottovoittajalle maksamaan, kuin muutaman kympin pitkävedon pelaajalle, aika erikoista.


    • Anonyymi

      Veikkaus haluaa sun rahat. Siinä se ongelma.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      C siis eli pinnacle

    • Anonyymi

      Veikkaus esti Taavetin pelaamisen omaisten pyynnöstä. Veikkaus on harmissaan, olihan Taavetilla tapana lahjoittaa mojovia summia maanisella päällä ollessaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1309
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      82
      1182
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      967
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      813
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      713
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      589
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      29
      516
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      510
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      468
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      455
    Aihe