Nykyaika katastrofi persuille

Keskustelunaiheet katoavat persuilta: korona korvaa maahanmuuton, Ukrainan sota bensan hinnan, Venäjän pelko muslimien pelon, jne. Sitten vielä kilpailevat äärioikeistoskenet turtiaisineen, harkimoineen ja kumppaneineen vievät kannatuspohjaa samaan aikaan kun maltilliset persut palaavat kepuun.

3

<50

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persujen kulta-aika menossa Hallam ennustuksien toteutuessa ulkoasianvaliokunnan puheenjohtajuuden tippuessa syliin kuin hopeatarjottimella ajoituksineen ja lantaloordi addick banaani se tavoilleen uskollisena kääntää kaiken päälaelleen kuten foliohatuilla tapana on 🤣

      • Anonyymi

        Persujen eduskuntaryhmän puheenjohtajan Ville Tavion ja silloisen perusjen puheenjohtajan Jussi Halla-ahon tärkeimmät tavoitteet: EU:n (joka puolustaa Ukrainaa) kaataminen ja työttömien etuuksien leikkaaminen.

        https://yle.fi/uutiset/3-11512088


      • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      74
      2435
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      37
      2017
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      102
      1256
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      49
      1022
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      94
      937
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      26
      867
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      31
      755
    8. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      748
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      41
      695
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      608
    Aihe