Jalkapalloharrastus

Ei taida Nokialta löytyä vielä yhtään vapaata hallia missä onnistuisi talvikauden futisharrastus. Jos oikein nopeita haluttais olla ja turvata suurilukuisten jalkapallo harrastajien harrastusmahdollisuus myös talvisin niin Menkalan kentän ympärille seinät ja katto siinä se olisi. Itse rakennelma ei ole monimutkainen toteuttaa.
2287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Menkalan kentälle oli jo silloin aikonaan suunnitelma, että siitä olisi saanut kohtuu helposti lämmitettävän tekenurmen. Se ei silloin toteutunut, koska kuluja pidettiin liian korkeina. Ehkä tuohon voisi ainakin osalle kentästä pystyttää ns. kuplahallin, joka olisi siinä talvikuukaudet. Varsinaisten jalkapallohallien, joissa on kiinteät seinät ja katto ongelma on , että kun ulkona alkaa olla plussalla niin ketään ei kiinnosta jossain hallissa sisällä potkiminen. Kyse kuitenkin pohjimmiltaan ulkolajista.

Äänestä
  • Totta, eli seinät pitäis olla ikäänkuin verhot. Sais kesäks sivuun ja taas talventullen kiinni. Ei kai kovin vaikea toteuttaa kun vedellä leikataan metalliakin? Lähes kaikkea keksitty

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei taida Nokialta löytyä vielä yhtään vapaata hallia missä onnistuisi talvikauden futisharrastus. Jos oikein nopeita haluttais olla ja turvata suurilukuisten jalkapallo harrastajien harrastusmahdollisuus myös talvisin niin Menkalan kentän ympärille seinät ja katto siinä se olisi. Itse rakennelma ei ole monimutkainen toteuttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu