Pekka Laine lähtee liikenteeseen

Anonyymi

"Tänään lähdemme liikenteeseen..." ilmoitti Pekka Laine juuri radiossa. Suljin radioni, koska en eio lähteä kodistani kadulle. En sitä paitsi ymmärrä, miten liikenteen sekaan meneminen muka helpottaa musiikkiohjelman tekemistä. Maallikko voisi helposti ajatella, että ohjelman teko sujuu helpommin studiosta.

7

344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ärsyttävä käppänä pilaa joutavilla hymistelyikllään koko sunnuntaipäivän jos sen ääntä sattuu vähääkään kuulemaan heti aamulla.

    • Anonyymi

      Epäselvä, mukahauska, muusimainen artikulointi. Yäk!

      Ja se omahyväisyys. Yäk!

      • Anonyymi

        Osuit naulan kantaan. Todellakin muusimainen artikulointi. Ja soittaa pääasiassa huonoa musiikkia.

        Tunti sunnuntaiaamusta pilalla.


    • Anonyymi

      Täällä haukutaan Lainetta sydämen kyllyydestä! Mutta on aihettakin: onko pakko pilata ihmisten ihanat sunnuntaiaamut? Turha tulla sanomaan: laita radio kiinni tai vaihda kanavaa. La- ja su-aamut ovat mukavaa radionkuunteluaikaa ja YLE radio Suomi on hyvä konsepti. Nyt Laine mössöttämään muualle ja uusi ohjelma ja juontaja kehiin. Please!

      • Anonyymi

        Stig Framåt voisi tulla eläkkeeltä takaisin. Olisi palom parenpi kuin nämä nuoret aamu juontajat sunnuntaina.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Stig Framåt voisi tulla eläkkeeltä takaisin. Olisi palom parenpi kuin nämä nuoret aamu juontajat sunnuntaina.

        Ollu kuolleena jo yli 20 vuotta


    • Anonyymi

      Itsensä kanssa on mukava "keskustella". Taas.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      177
      11208
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5328
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2565
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2256
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1781
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      43
      1685
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1320
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      36
      1275
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1096
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      112
      1014
    Aihe