Halkoniemen avantouintipaikka haluttaisiin siirtää vihnukseen, syynä vaarallinen liikennöinti kapealla kadulla. Mistähän vihnukseen mahdettaisiin kulkea ettei samat ongelmat seuraa perässä
Halkoniemen sauna
9
723
Vastaukset
- Anonyymi
Niin, sinne pääsee kulkemaan leveätä katua, jossa on molemmin puolin kävelytiet, Vihnuskatu, eiköhän ole turvallista, vai mitä?
- Anonyymi
Turvallista Vihnuskatua tietenkin
- Anonyymi
Jaa niin ne kävelytiet tekee kadusta turvallisen, vai halutaanko ongelma lue liikenne pois omalta asuinkadulta
- Anonyymi
Mihin aattelit autot parkkeerata?
- Anonyymi
Varmaankin vanhainkodin parkkipaikoille? Ja aika paha rasti mäkilähtö jo näillä liikennemäärillä rannasta vihnuskadulle tuleville, monenlaista tilannetta... Kovasti kapea on tiekin rantaan ajettaessa, lisäksi 7 kerrostalojen asukkaat tulevat samalle väylälle. On siinä aloitteentekijällä pohtimista jos oikeasti haluaa sujuvamman ja turvallisemman liikkumisen etenkin talviliukkailla. Mutta jos haluaa viholasta pois nykyisen saunottelupaikan niin onhan se vaihtoehto tämäkin
- Anonyymi
Ai mummorantaan? Luulin että Kennonnokkaan jossa parkkitilaa jo nyt hyvin ja helppo ottaa kadulta lisää ylimääräisistä kaistoista.
- Anonyymi
Niin että meinaat tallustella saunan jölkeen nokian valtatien varteen talvipakkasessa? Kuinkahan moni.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin että meinaat tallustella saunan jölkeen nokian valtatien varteen talvipakkasessa? Kuinkahan moni.
Eikö se ole ihan sama käveleekö 10 vai 150 metriä? Jos uintukunnossa siis on? Invapaikat eriksee tiätty.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö se ole ihan sama käveleekö 10 vai 150 metriä? Jos uintukunnossa siis on? Invapaikat eriksee tiätty.
Tuskin se ihan sama on ainakaan talvella, aika härdelli vihnuksen rantaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2212926Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1071189Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321102- 681048
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2791002Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka338989Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788