Onko Kokemäellä yhtään kotisiivouspalvelua missä e i olisi lähihoitaja siivoamassa vaan siivousalan koulutuksen ja tutkinnon suorittanut henkilö?
Ei pahalla, mutta mitä lähihoitajat tietää ammattimaisesta siivoamisesta? Mikä muoti-ilmiö on perustaa siivouspalvelu lähihoitajana Kokemäellä?
Siivoustyö
1
1001
Vastaukset
- Anonyymi
Oletko kateellinen? Mutta mitä tietää siivooja esim vanhusten avustus- tai lastenhoitotehtävistä, päihdetyöstä, sairaanhoidollisista tehtävistä jne.? Monet näistä yrityksistä, kun voi käyttää lähihoitajan ammattipätevyyttä moniin erilaisiin tehtäviin. Ja kuinka monessa kodissa tarvitaan ammattitason siivousta? Miten itse siivoat? Onko sinulla siivoojan pätevyys, että voit siivota kotisi puhtaaksi? Niin, mietipäs uudelleen älytöntä aloitustasi. Toki jos tällainen yrittäjä löytyy, niin kunnia hänelle, mutta kun ne avuntarvitsijat usein saattaa tarvita muutakin apua, kun sitä siivousapua, niin samat yrittäjä voi hoitaa koko paketin. Käsittääkseni näiden lähihoitajien suurin työllistäjä taitaa Kokemäellä kuitenkin olla ikäihmiset, joilla on usein muutakin avuntarvetta, kuin siivous (kauppa- ym asioinnit, kylvetys, lääkkeiden jako jne.)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33811756IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597966Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut933083Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982258Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1562219Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81656- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin551103Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60793