Kevät ja kalja. Monet yrittää päästä bikinikuntoon tähän aikaan vuodesta, mutta Rosanna antaa piutpaut sellaisille kotkotuksille. Kalja, selluliitti ja ylimääräinen makkara on uusi musta Rosannan mielestä:
- Mä painan tänä päivänä about 20kg enemmän kuin esimerkiksi 2015 kun voitin Miss Helsingin. Must on siistiä miten kroppa muuttuu, miten omat asenteet muuttuu vuosien varrella, Rosanna kirjoittaa.
Hän sanoo, ettei olisi voinut aiemmin ajatellakaan, että olisi julkaissut itsestään kuvia, jossa näkyisi “ylimääräinen makkara”.
- Nykyään ei voisi kyllä vähempää kiinnostaa jos jotain ’ylimääräistä’ näkyy tai selluliitti paistaa housujen läpi. Thats life ja mä tykkään kovasti mun kropasta tämmöisenä!
Rosanna promoaa vaihteeksi lihavuutta
6
74
Vastaukset
- Anonyymi
Rosanna voisi ottaa itsestään kuvan missä on vieressä 40 kappaletta puolen kilon margariinimöykkyjä. Pinoisi ne viereensä ja katselisi sitten mikä on siistii ja mikä ei.
- Anonyymi
Taitaa Rosannalla olla pikemminkin 35 kiloa sitä painoa enemmän. Lähestytään kolminumeroista lukua.
- Anonyymi
Kehopositiivinen eli fläsä.
- Anonyymi
ja toinen punkero laittanut mustelmaisen ja ihraisen tekoperseensä näytille, luulin että treenaamallahan se perse kasvaa, mut ei kun ihraa topataan eri paikkoihin, oksennus
- Anonyymi
kyllä on Rosanna taas palannut lehtiin kun mies katosi niin pakko painaa pitkää päivää--liikemies rahakas katosi niin jopa ihrat myy......
- Anonyymi
Muutama makkara vyötäröllä ei meinaa, että ihminen ei mahtuisi normaaliin painoindeksiin. Nykyään ihannoidaan liikaa kaikkia lihaksikkaita fitnesvartaloita joista rasva poltettu kokonaan pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437397
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543673Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623298
- 512984
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/522900Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302474IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1911854- 471541