Kuten huomaatte, Ukrainan kriisin myötä kommunismi häviää lopullisesti maapallolta.

Anonyymi

Se on oikein hyvä asia, ihmiskunta haluaa sitä, totaalisesti !!!

Ja tälläkin kertaa on totta se, että kommunistit itse aiheuttivat itsensä hävittämistempun. Muut ihmiset eivät osallistuneet ollenkaan kommunistien hävittämiseen.

Näillä mennään nyt !!!

3

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Porvarien keskinäinen sota nostattaa sotaisänmaallisuutta kaiken maailman porvareissa.
      Kansojen solidaarisuus toisiaan kohtaan nostavat rauhan asiaa ja työväenliikettä ylös.

      https://www.skp.fi/artikkelit/suomen-ei-tule-liitty-natoon
      "Ukrainalaisten kärsimys sodan jaloissa, kasvava humanitaarinen kriisi ja pakolaisten määrän nopea kasvu kertovat Venäjän hyökkäyksen kovasta inhimillisestä hinnasta. Suomi ja EU eivät voi jättää ukrainalaisia yksin. Suomen Naton jäsenyys ei auttaisi ukrainalaisia. Ukrainan kriisi tarvitsee sodan ulkopuolisia rauhanrakentajia. Mahdollinen Suomen Nato-jäsenyys veisi meiltä myös uskottavuutta rauhan rakentajana.
      Suomen on toimittava aktiivisesti neuvotteluyhteyden luomiseksi, jotta Ukrainaan saadaan julistettua tulitauko. Sanna Marinin hallituksen lupaamat asetoimitukset Ukrainaan on peruttava. Ukrainaan voidaan toimittaa humanitaarista apua ja aloittaa rauhanneuvottelut, joissa EU:n on oltava mukana aktiivisena osapuolena tarjoamassa sellaista reittiä rauhaan, jonka sekä Ukraina että Venäjä voivat hyväksyä. Sotilaallinen toiminta ei ole vaihtoehto, neuvottelu on.
      Suomen kommunistinen puolue on ehdottomasti Nato-jäsenyyttä vastaan. Nato ei ole ratkaisu Ukrainan kriisiin tai Suomen turvallisuuteen. Se on päinvastoin omiaan viemään Suomelta vahvimman valttimme, joka meillä on ollut: puolueettomuuden. Venäjän hyökkäys Ukrainaan on tuomittava, mutta sen aiheuttamassa tunnemyrskyssä ei ole syytä tehdä suuria ja kauaskantoisia päätöksiä.
      Puolueettomia maita tarvitaan neuvottelujen aloittajiksi ja rauhanvälittäjiksi. Nato-jäsenyys sitoisi Suomen myös sotiin, joiden syttymiseen meillä ei ole mitään osaa. Lisäksi se tulisi taloudellisesti kalliiksi.
      Marinin hallitusohjelman maininta Suomesta sotilasliittoon kuulumattomana maana on palautettava turvallisuusajattelun keskiöön. SKP:n mielestä militarismin ja asevarustelun kiihdyttämisen sijaan tarvitaan pysyttäytymistä suurvaltojen eturistiriitojen ulkopuolella, rauhanpolitiikkaa, ympäristötekoja ja ihmisten arjen tarpeiden turvaamista. Suomen on palattava rauhantahtoiseen puolueettomuuspolitiikkaan, irtisanottava isäntämaasopimus Naton kanssa ja liityttävä ydinaseet kieltävään YK:n sopimukseen.
      Suomen osallistuminen maaliskuussa Norjassa alkavaan Cold Response 22 -sotaharjoitukseen on peruttava. Kyseessä on Naton suurin harjoitus napapiirillä sitten 1980-luvun. Suomen osallistuminen harjoitukseen tilanteessa, jossa pitäisi päinvastoin pyrkiä lieventämään jännitystä, on väärä signaali. "

      Kristillisten kirkkojen vaikeneminen sodan mielettömyydestä osuvat sotaporvarien nilkkaan.

    • Anonyymi

      Käy kylläkin toisin kuin aloitus haaveilee. Rauhan aate ja sosialismi nousevat kaiken aikaa.

    • Anonyymi

      Olet oikeassa, kommunismi häviää maapallolta. Ja sitä enteillen palstan kommunistit häpeävät ja ovat jo vaienneet.

      Maailmassa ei voi elää ja olla olemassa elämänlakien vastaisesti. Ehkä kommunistitkin huomaavat nyt tuon suuren lain ja tosiasian !!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      123
      3942
    2. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      55
      3414
    3. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      210
      2717
    4. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      38
      2692
    5. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      28
      2532
    6. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?

      Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu
      Tv-sarjat
      48
      2014
    7. Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!

      Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja
      Suomalaiset julkkikset
      36
      1568
    8. Kuvaile kaivattuasi kolmella emojilla.

      :) 😛😆😱
      Ikävä
      116
      1559
    9. Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa

      Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      1526
    10. Jos elämäsi ihminen

      on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt
      Ikävä
      74
      1251
    Aihe