Kuten huomaatte, Ukrainan kriisin myötä kommunismi häviää lopullisesti maapallolta.

Anonyymi

Se on oikein hyvä asia, ihmiskunta haluaa sitä, totaalisesti !!!

Ja tälläkin kertaa on totta se, että kommunistit itse aiheuttivat itsensä hävittämistempun. Muut ihmiset eivät osallistuneet ollenkaan kommunistien hävittämiseen.

Näillä mennään nyt !!!

3

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Porvarien keskinäinen sota nostattaa sotaisänmaallisuutta kaiken maailman porvareissa.
      Kansojen solidaarisuus toisiaan kohtaan nostavat rauhan asiaa ja työväenliikettä ylös.

      https://www.skp.fi/artikkelit/suomen-ei-tule-liitty-natoon
      "Ukrainalaisten kärsimys sodan jaloissa, kasvava humanitaarinen kriisi ja pakolaisten määrän nopea kasvu kertovat Venäjän hyökkäyksen kovasta inhimillisestä hinnasta. Suomi ja EU eivät voi jättää ukrainalaisia yksin. Suomen Naton jäsenyys ei auttaisi ukrainalaisia. Ukrainan kriisi tarvitsee sodan ulkopuolisia rauhanrakentajia. Mahdollinen Suomen Nato-jäsenyys veisi meiltä myös uskottavuutta rauhan rakentajana.
      Suomen on toimittava aktiivisesti neuvotteluyhteyden luomiseksi, jotta Ukrainaan saadaan julistettua tulitauko. Sanna Marinin hallituksen lupaamat asetoimitukset Ukrainaan on peruttava. Ukrainaan voidaan toimittaa humanitaarista apua ja aloittaa rauhanneuvottelut, joissa EU:n on oltava mukana aktiivisena osapuolena tarjoamassa sellaista reittiä rauhaan, jonka sekä Ukraina että Venäjä voivat hyväksyä. Sotilaallinen toiminta ei ole vaihtoehto, neuvottelu on.
      Suomen kommunistinen puolue on ehdottomasti Nato-jäsenyyttä vastaan. Nato ei ole ratkaisu Ukrainan kriisiin tai Suomen turvallisuuteen. Se on päinvastoin omiaan viemään Suomelta vahvimman valttimme, joka meillä on ollut: puolueettomuuden. Venäjän hyökkäys Ukrainaan on tuomittava, mutta sen aiheuttamassa tunnemyrskyssä ei ole syytä tehdä suuria ja kauaskantoisia päätöksiä.
      Puolueettomia maita tarvitaan neuvottelujen aloittajiksi ja rauhanvälittäjiksi. Nato-jäsenyys sitoisi Suomen myös sotiin, joiden syttymiseen meillä ei ole mitään osaa. Lisäksi se tulisi taloudellisesti kalliiksi.
      Marinin hallitusohjelman maininta Suomesta sotilasliittoon kuulumattomana maana on palautettava turvallisuusajattelun keskiöön. SKP:n mielestä militarismin ja asevarustelun kiihdyttämisen sijaan tarvitaan pysyttäytymistä suurvaltojen eturistiriitojen ulkopuolella, rauhanpolitiikkaa, ympäristötekoja ja ihmisten arjen tarpeiden turvaamista. Suomen on palattava rauhantahtoiseen puolueettomuuspolitiikkaan, irtisanottava isäntämaasopimus Naton kanssa ja liityttävä ydinaseet kieltävään YK:n sopimukseen.
      Suomen osallistuminen maaliskuussa Norjassa alkavaan Cold Response 22 -sotaharjoitukseen on peruttava. Kyseessä on Naton suurin harjoitus napapiirillä sitten 1980-luvun. Suomen osallistuminen harjoitukseen tilanteessa, jossa pitäisi päinvastoin pyrkiä lieventämään jännitystä, on väärä signaali. "

      Kristillisten kirkkojen vaikeneminen sodan mielettömyydestä osuvat sotaporvarien nilkkaan.

    • Anonyymi

      Käy kylläkin toisin kuin aloitus haaveilee. Rauhan aate ja sosialismi nousevat kaiken aikaa.

    • Anonyymi

      Olet oikeassa, kommunismi häviää maapallolta. Ja sitä enteillen palstan kommunistit häpeävät ja ovat jo vaienneet.

      Maailmassa ei voi elää ja olla olemassa elämänlakien vastaisesti. Ehkä kommunistitkin huomaavat nyt tuon suuren lain ja tosiasian !!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      169
      10382
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2833
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2558
    4. 85
      2391
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      148
      2119
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      244
      1968
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1412
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1405
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1215
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe