Pienoisrautatie

Anonyymi

Jokos valittajat on luovuttaneet? Ovat kuitenkin jo selvillä?

3

796

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tyhjänpäiväinen aloitus, mikä tarkoitus?

      Suomessa on laki jota noudatetaan, valitettiin tai ei.

      Nimimerkki: Rakensinko turhaan naapurin tontille?

    • Anonyymi

      Voisiko joku asian tunteva kertoa, mistä tässä OIKEASTI on kyse:
      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000008674773.html

      Yksi ongelma vaikuttaisi olevan se, että rata on liian lähellä rantaa. Käsitykseni mukaan rakennuksia ei saa rakentaa liian lähelle rantaa ja siihen on hyvä syy. Mutta rata ei ole rakennus.

      Venäläiseen oligarkkiin rinnastamista en ymmärrä alkuunkaan. "Seuraavana päivän Mattilalta julkaistiin Tyrvään Sanomissa kitkerä kirjoitus, jossa hän rinnasti 18-vuotiaan rautatieharrastajan ja kuvitteellisen venäläisen oligarkin." olisi kannattanut jättää kirjoittamatta.

      "rata menee yhdessä kohden 25 metrin päästä naapurin loma-asunnosta." pitääkö tontin olla kymmeniä hehtaareja, jotta sinne voi jotain rakentaa ilman, että tulee liian lähelle naapurin rajaa? Kymmenien hehtaarien rantatontit ovat melko hinnakkaita. Kai ihmisellä vielä Suomessa on lupaa maalleen rakentaa?

      "muistutti toimivansa virkamiehenä virkavastuulla."

      Virkavirheen tehneen virkamiehen voi kuitenkin erottaa, eikö vaan? Saattaisiko tässä olla jopa virkavirhe kyseessä?

      • Anonyymi

        Käsittääkseni kyseinen henkilö ei ole enää toimessa, lienee eläkkeellä. Toisinsanoen ei pidä olla inhimillinen vaan toimia lain ja asetusten mukaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1655
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1432
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      83
      1268
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1153
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1038
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      999
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      213
      806
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      773
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      743
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      708
    Aihe