....viidakon maista tulee nuoret miehet.Montako elintasosurffaria on näkynyt missäån auttamishommassa Suomessa Ukrainan hyväksi?! Aikaahan niillä olis ilman työ-ja opiskeluvelvoitteita.Ukrainalaisille kun kelpaa KÄYTETYT vaatteet ja LATTIAKIN kelpaa nukkumispaikaksi yms.OVAT ONNELLISIA JA KIITOLLISIA KUN PÄÄSEVÄT TURVAAN.
Ukrainasta tulee naiset ja lapset...
Anonyymi
333116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Joo hieno homma
Joo kiitti tiedosta
Ne hoitaa raiskaus jutut ryöstöt varastaa talvitakkeja pankkikortteja koruja...
Murto-osa tekemisistä oli tossa
Ei se sodan alta pakeneminen ole helppoa kenellekään
Varsinkaan lankkinaamoilla ei oo mitään hätää kotimaassaan.Omissa maissa käydään lomilla meidän verorahoilla sukulaisia moikkaamassa, mutta sinne on vaarallista muuttaa?! Herää pahvi mitä kusetusta.Monoo elintasopakolaisille.
Mahtuuhan noita ukrainalaisia tänne Vilppulaankin mustalaisten sekaan. Heitä täällä tuntuu olevan. Käyräkadun ympäristö mustanaan.
Peppi ja Mauriko pitää heimo kokouksia..?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17255851/koronarokotuksen-oireet#comment-113352600
selville vesistä
Juu juuh asia juuh.
Tulevat suomen rikkaudet
Ei oo enää Pitkä-Louhela majoituskäytössä, eli ei oo ainakaan mitään vastaanottokeskusta Mäntässä enää.
Irakista ja sieltäpäin on paennut miljoonia ihmisiä naapurimaihin, monet asuvat pakolaisleireissä. Kumiveneellä Välimeren ylitykseen kaikista vaan ei ole. Ja perheet keräävät varansa maksaakseen nuoren miehen matkan. Niillä on parhaat selviytymisen mahdollisuudet.
Paennut+on+oikea+sana.+Perheet+(naiset,+lapset,+vanhukset,+sairaat)+jäävät+pulaan.+On+100%+totuus,+että+elintasoa+lähtivät+elintasomatkailijat+hakemaan,+perhe+maksoi+ja+odottaa+joko+rahalähetyksiä+tai+pääsyä+perässä.+Omasta+maastaan+vähät+välittävät+ja+vieraasta+vielä+vähemmän.+Kaiken+huippu+oli+pääministerin+suoranainen+kutsu+muksustaloon+asumaan.+Salakuljettajat+kertovat+anteliaista+nuorista+naisista,+jotka+odottavat+ja+kiima+on+tunnetusti+kateutta+suurempi+voima.
Ukrainassa+raja+laitettiin+kiinni+nuorilta+miehiltä.+Oli+jotain+mitä+puolustaa.+Tänne+tulleet+kysyvät+seuraavana+päivänä+töitä+ja+palaavat+heti+kun+mahdollista.
Jos ihmisillä ei perhe ja perheet mitä täytyy tehdä osta tai tila perhe kaupasta
Koska Suomalaiset halua perhe ,Joka mieti että suomalaiset perhe he ovat sisällä tosi vahva moni teistä ei nähnyt äiti isä monta vuotta
Yllättäen ei tullukkaan pelkkiä ukrainalaisia naisia ja lapsia...
No tuliko muka puskista ettei kakaroita ja akkoja tullu, vaan pelkuri äijiä, tekemään rikoksia ja elämään leveästi...
Juu ei. Vähä muista paikoista
Saa somput ja ählyt ny leikkiä leluilla ym mitä porukka lahjoitti
turvallisempaa Ukrainalaisille naisille ja tytöille on Suomalainen apu.
Pirkka olutta kantaa järvisestä, roskaa tölkeillä Repolanpuiston aluetta
Se on kuule törkyellu joka roskaa.vaippakin roikkuu ruskeena
Aika irakilaisten miesten näköisiä , nuo Ukrainan hädänalaiset "naiset" ja "lapset".
Järvisessä melkoinen arabi älämölö.
Taas on jengiä koijattu.
ukrainalaiset hyväksyn mutta mäntän mamuilla airjordanit ja 2000e puhelimet.sossu se on iloni ja työni
suomessa ei mennä kauppaan rätit päässä
Ei mennä mutta näis mennään mustatpipot,hupparit,,,,näistä ei tule muuta kun hitonmoinen lasku
Kunno spurgu porukkaa tullu.
Pulsujaaa
Ukrainalaiset tuntuu olevan ahkeria ihmisiä.
Kovia tekemään töitä ukrainan ihmiset. Saa sieltä varmaan hyvän vaimon tai miehen suomalainen.
Kyllä tänne mahtuu ja onpahan miehille jotain ja naisille jotain.
Rintamakarkurit vaa kaljaa vettäää
Ulkomailla asuvien 18–60-vuotiaiden ukrainalaismiesten konsulipalvelut lakkautetaan toistaiseksi tiistaista 23. huhtikuuta alkaen, kertoo ukrainalaismedia Dzerkalo Tižnja.