Haluatko taivaaseen?

Anonyymi

Tee oikea valinta.

4

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laita dynamiittia jakkarasi alle

    • Anonyymi

      Hätäkös tuonne.
      Tylsät kinkerit luvassa.

    • Onko apatia ja synkkyys valtaamassa mielet ja ajatukset?
      Ovatko Trollitkin ihmeissään isäntiensä otteista ja julmuuksista Ukrainassa? Ukrainalaisten puolesta tahdomme kaikki rukoilla, että saatanan joukkojen voima valuisi hiekkaan.
      Kaikesta ympärillämme menevistä ja olevista tapahtumista huolimatta meidän Jumalamme elää ja Jeesuksen Kristuksen lunastyö on voimissaan.
      Saatana on irti vain vähän aikaa.
      Pian tulee aika, jolloin saatana ja kaikki, jotka pahuuden valtaa kumartavat ja tottelevat, sidotaan ja heitetään tuliseen järveen - pysyvästi.
      Turvaudu Jeesuksen Kristuksen sovintotyöhön niin pelastut. Se voi kuulostaa fraasilta, mutta se on ainoa totuus ja ainoa turva, kun silmämme painuu viimeisen kerran kiinni - olkoon kuolemamme millainen tahansa ja missä tahansa.
      Kun ne sitten avautuvat seuraavan kerran, niin ne avautuvat Jumalan luona ja kaikkien niiden enkelien luona, jotka meitä ovat täällä suojelleet.
      Usko siis Kristukseen. Hän puhdistaa sinut Jumalalle kelpaavaksi ja esittelee sinut Isälle Jumalalle ja Isä Jumala toivottaa sinut syli avoinna taivaan ihanuuteen.
      Valinta kannattaa tehdä heti, jos et ole vielä tehnyt.

      • Anonyymi

        Kallis on Jeesuksen veren hinta. Jeesuksen viaton veri puhdistaa syntiset synneistään. Jos vielä elät synnittömyyden, tai siivosyntisyyden harhassasi, kuka oletkin, rukoile itsellesi synnintuntoa ja Jumalan armon nälkää ja janoa.

        1. Tim. 1:15 Varma on se sana ja kaikin puolin vastaanottamisen arvoinen, että Kristus Jeesus on tullut maailmaan syntisiä pelastamaan, joista minä olen suurin.
        1. Tim. 1:16 Mutta sentähden minä sain laupeuden,
        - että Jeesus Kristus minussa ennen muita osoittaisi kaiken pitkämielisyytensä,
        - esikuvaksi niille, jotka tulevat uskomaan häneen, itsellensä iankaikkiseksi elämäksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      88
      1755
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      272
      1625
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      290
      1399
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      173
      1330
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      57
      925
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      49
      900
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      67
      889
    8. 66
      884
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      871
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      48
      838
    Aihe