Huomasin hesarista että Espoolaisesta Citymarketista saa nyt 12-packin halvalla, 5,99 e! Hitto, tuolla hinnalla kannattaa pubijuopottelu jättää vähemmälle, kutsua kaveritkin asuntoon ja pitää ns. kotikapakkailta. Mainoksessahan sanotaan myös että tietty kaljamerkki tuo kapakkatunnelman kotiin. Niin se on!
12-pack tosi halvalla!!!
Isko Saliv
6981
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Joo...kyllä tolla hinnalla häädön saa asunnostaan ennenpitkää!
Johan vitsin murjasit! Mihis sitä häädön saa jos kavereiden kanssa normaalina aikana (ei yö)kotona seurustelee ja kippaa Koffia? Voi juma mitä tiukkapipoja. Jos halutaan kotona kokoontua ja siitä loppuillaksi kuppilaan nii mitä sitten?
Eiköhän tuo ollut kuitenkin huumoria? Tuolla hinnalla saa varmasti häädön... HOHO! ;) Mua ainakin huvitti.
Sitä nopeammin mitä halvemmalla sitä saat, juot itsesi koukkuun,
Voin vakuuttaa, siitä koukusta irottautuminen on helvetin vaikeaa, useimmille täysin mahdotonta!
Hyvää kotikapakkailtaa vaan kavereilleskin.
Koukusta irti päässyt entinen doku, nyt 100 % raitis
Vaikka tänä iltana on Suomen jääkiekko-ottelu, niin en aio ostaa olutta. Ehkä ostan pullon Light-Colaa, kun näkyy olevan tarjouksessa.
Täytyy myöntää, että eurot hämää. Vain 5,99 euroa, mutta oikeassa rahassa tuon melkein 36 markkaa.
En suosittele ollenkaan light-colaa. Se sisältää aspartaami nimistä makeutusainetta, jonka voi luokitella myrkyksi, uusimmat tutkimukset ovat suorastaan antaneet huolestuttavia tuloksia. Isoilla määrillä vaurioita hermostossa yms. Osta vaikka mombasaa ja nauti lätkästä ;)