maistuu selvästi jonkinlainen "muovinen" sivumaku tjsp? Ei ole kyse yksittäispurkista...
Miksi Maitokolmion kevytmaidossa
4
218
Vastaukset
- Anonyymi
Osta seuraavaksi Valion maitoa tai kotimaista merkkistä ja Arlan puolen litran maidotkin erinomaisia.
- Anonyymi
Pirkka maidotkin ovat hyviä. Pirkkaa ostan, jos ostan kokonaisen litran purkin (laktoositon) muuten Arlan puolen litran maitoja.
- Anonyymi
No taisi selvitä, pahoittelen asiaa: Jäi mainitsematta , että ne olivat ALE-maitoja -30% ja epäilen nyt, että kaupassa x oli ehkä tullut jonkinlainen "lämpökäsittely" noille purkeille.
Ostin taas Maitokolmion normaalihintaista ja -päiväyksellistä kevytmaitoa ja hyvää oli, ei mitään sivumakuja. - Anonyymi
Me tutkitaan töissä, labrassa lehmien maitonäytteitä. Hyi helvetti mitä kaikkea se maito sisältääkään! Lehmän rintaerite, eli maito sisältää muunmuassa mätää, verta, e .coli-bakteeria ja kaikkea muuta kuvottavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 406973
- 323938
- 453320
- 402929
- 172706
- 372238
- 162186
- 412133
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482067- 392010