Norrköpingin satamaviranomaiset suunnittelevat ensi kesäksi säännöllistä matkustaja- ja autolauttaliikennettä Norrköpingin ja Helsingin välille.
Satamaviranomaiset laskevat liikenteen kasvavan siinä määrin, että säännöllisen linjan perustaminen käy tarpeelliseksi.
Reittiä liikennöitäisiin kolme kertaa viikossa. Helsingin satamaviranomaiset ovat jo katselleet laituripaikkaa aluksille. Suomalaiset toivovat ainakin 600 matkustajan ja 150 auton lauttaa.
Autolauttaa Norrköpingistä Helsinkiin suunnitellaan
Anonyymi
2
193
Vastaukset
- Anonyymi
Melkein hymyilin...
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000003015230.html- Anonyymi
Tuo on eri juttu, koska on Helsingistä Norrköpingiin. Nyt suunnitellaan Norrköpingistä Helsinkiin suuntaavaa matkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753597
- 622694
- 812637
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582418Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1922353Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2572184- 431922
- 441769
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151491EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491418