En pysty butterfly clickata oikealla kädellä yhtä nopeasti kuin vasemmalla kädellä.

Anonyymi

Kun butterfly clickaan niin en pysty liikuttamaan etu ja keskisormea kovin nopeasti koska ne tuntuvat jotenkin jäykiltä ja keskisormen ja nimettömän välinen jännekkin tuntuu aika jäykältä mutta vasemman käden sormet ja jänteet eivät jostain syystä ole niin jäykät joten pystyn butterfly clickaamaan sillä paremmin.
Saan vasemmalla kädellä lähes vaivattomasti 10cps (ei double clickaava hiiri) kun taas saan oikealla saan vain noin 7cps (joka on sama kuin normaalilla clickaus tavalla) vaivan kanssa.

Voiko tämä johtua siitä että pidän puhelinta monta tuntia päivässä kädeesä kun katselen videoita ja ehkä puhelin on enimmäkseen oikealla kädellä jolloin sormet jäykkenevät vai voiko sormien jäykkyys johtua jostain muusta?
Kuinka voisin saada jäykkyyden pois sormistani.
Onko esim jotain venytysliikkeitä sormille jotka voisivat auttaa? Kuinka voisin käyttää puhelintani ilman että sormeni jäykkenevät?

0

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Näin kun katsoit salaa ja

        Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
        Ikävä
        60
        4556
      2. Katu täyttyy...

        Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
        Ikävä
        35
        2089
      3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

        Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
        Maailman menoa
        162
        1492
      4. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

        No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
        Kotimaiset julkkisjuorut
        48
        1472
      5. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

        Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
        Ikävä
        165
        1468
      6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

        Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
        Maailman menoa
        258
        1257
      7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

        Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
        Maailman menoa
        196
        1174
      8. Miten suhtautuisit

        jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
        Ikävä
        203
        1112
      9. Sinut mies vain haluan

        Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
        Ikävä
        80
        1037
      10. Mitähän sä näit siinä akassa?

        Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
        Ikävä
        63
        1011
      Aihe