Tai katoan elämästäsi kokonaan.
En ala noiden troIIiämmien loukkauksia lukea silloinkin kun olen surullinen ja ikävä sua mies!
En ala noiden troIIiämmien loukkauksia lukea silloinkin kun olen surullinen ja ikävä sua mies!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 93
Vanhimmat
Kiristystä
On ja kovaa onkin. Mutta ei naisille.
Tykkään paljon. Älä katoa!
Okei, tuo riittää.
Kiitos kun sain kiukutella.
Onneksi et mennyt...
En minä katoa sulta. Kiukuttelen näille ilkeilijöille täällä ja omalle saamattomuudelle/osaamattomuudelle. Kun edes tiedä miten ihana mies isketään.
Ei iskemiseen mitään ihmeellistä tarvii. Neuvon, vaikka en itsekään osaa iskeä ketään. Kai muuta tarvitse kuin mennä puhumaan? Jos juttu luistaa, niin kai se siitä alkaa? Kertoo toiselle että tykkää.
No, joo, ollaan vähän eri maailmassa. Me puhutaan kyllä aina :)
No sitten... Koita vihjailla siihen suuntaan, että sua kiinnostaisi, kun puhutte.
Sen minä oikeasti täältä mitään neuvoja halua. Miksi minä näitä troIIeja kuuntelisin. Sanoin etten osaa, mutta se ei tarkoita, että odotan täältä neuvoja. Pidän suurinta osaa täällä jalkeenjääneinä.
*En minä oikeasti*
ehkei sinunkaan kannata enempää avautua..
Itse olen ainakin jäänyt monta kertaa jälkeen.
Eilenkin jäin autolla jumiin traktorin jälkeen. Viime viikolla taas jäin vakio bussistani jälkeen.
Listaa voisi vielä jatkaakin...
no toivotaan ettei täällä kuitenkaan edeltä menneitä käy
Itteeskö tarkoitit, jälkeenjäänyt trolliparka!
Älä pliis järkytä mua enenpää. Mistä sä muka tiedät tuon traktori jononkin. Vittu mä en ymmärrä dua mitä saatanaa sä oikeen teet! Omistatko satelliitin jolla seuraat mua ja mun tekemisiäni koko ajan
Minä täältä sivusta totean, eetä et vaikuta kyllä tippaakaan viisaammalta kuin tuo naista esittävä ja solvaava trollimies. Kuinka kauan olet elänyt valheellisessa mielikuvassa, että sinulla on joku naispuolinen kamppailukaveri täällä?
Röllitär pääsee vauhtiin!
S.S eli 🦄 tuo alkaa käymään jo aika surulliseksi tuo sinun toiminta. Kuin hengen hädässä vastaat mihin tahansa kommenttiin mikä tukee jo ajat sitten vesittynyttä väitettäsi. Joku kehtaa vielä puolustella kuinka ultimaaalisen väärin on proosailla toisten nimillä täällä. Niinpä niin. Toisten nimillä proosailu johonkin aivan muiden kirjoituksiin liittäen on sitten varmaan jotenkin kevyempi juttu vai…toisten sanomisten paikkansapitävyys on luonnollisista syistä johtuen helpompi tarkistaa näiden tarinallisuuksien suhteen.
Siellä ihan oikeassa elämässä*
Tykkään
Kiitos.
Pidän sievästä naisesta.
Tyky tyky
Tyk
Kaikki naiset on sieviä sille joka niistä tykkää.
Kaikki ihmiset on kauniita.
Ja tärkeintä on se sisäinen kauneus. Kauneus on katsojan silmissä... ja sydämessä.
Tykkään/tykkäsin. Vaikutit tosi kivalta.
Miksi en enää vaikuta? Mikä muuttui?
En tiennyt sinusta silloin mitään, enkä tiedä nytkään. Poimin parhaat palat, mitä mieleen jäi.
Eli et ole hän :)
Hauska troIIaus.
Olen sanonut tykkääväni ja sanon jos se muuttuisi.❤
Et ole mulle sanonut koskaan niin. Olet ihan väärä.
En tykkää, jos et kysyy kasvotusten.
Kysyn, jos katsot mua silmiin kuten joskus aiemmin. Oikea tietää miten.
Mun tykkääminen muuttuisi näkyvämmäksi, jos kokisin tuntemukset (varmuus?) samoiksi. Yksipuolisessa tuntemuksessa pyrin olemaan aika näkymätön kulkija vaan.
Ihan samalta musta tuntuu kuin sinusta. Koita hypätä hetkeksi mun saappaisiin niin ymmärrät.
Jos voisin helpottaisin tilannetta, en halua, että kukaan, hänkään kärsisi vuokseni. Olen kokenut pahoja tilanteita, enkä haluaisi kokea niitä toiste. Itse olen hyvää tahtova, mut muista en voi mennä takuuseen. Elämme aikoja, jolloin kärjistymiset ovat todennäköisempiä kun ymmärrys hyvään puuttuu. Varovaisuus on hyve.
Olen luonteeltani sellainen, jolla ei löydy ymmärrystä häiriköiviin ihmisiin, nostan kytkintä helposti, jos sellaisia kohtaan ja olen kohdannutkin heitä ja toiminut näin. Oppinut samalla jotain uutta itsestäni. Periaatteita hyvä olla ja niistä kannattaa pitää kiinni. Ehdoton kannattaa olla vasta sitten, jos toinen ylireakoi tai kärjistää tilanteita.
Jaa, vaikea tuosta on ymmärtää mitä ajat takaa.
Niin kaikkien ei tarvetta ymmärtääkään? Riittää, jos hän ymmärtää 😉
Miten niin?
Siten ettei mullakaan ole mitään varmuutta toisen tunteista.
Okei. No kyllä mä tykkään susta. M oon vaa nii ruton sekasin tästä kaikesta. Mieti oikeesti itsesi tähän tilanteeseen. Sä tiiät aina jokaisen pelin joka on pelattu. Kaikki lewelit osaat vetää. Mä en. Mä joudun opetella jokaisen pelin ja vetää ne kentät jatkuvasti vajailla tiedoilla et muten koko peli ees toimii. Ei siinä iha hullusti pääse tunteet ottaa valtaa kunon epävarmuus koko aja läsnä.
Mutta tykkään. Mut meillä ei oo tarpeeks hyvää autoa ni en pääse käymään. Sen sä tiiät hyvin. Ei sitä asuntovaunua muuten voi vetää! Oon sen sanonu sulle
Hmmmm
Hmm, olisiko se tuomittu mies ehkä kenties kyseessä, ikävä tuottaa pettymys jos..
Kertoisitko mies niistä "ylireakoinneista" ja tilanteiden kärjistymisistä lisää. Educate us.
Voi sitä ihmispolpista, joka ton haaviin joutuu, sillä tällä miehellä on nk. Aviomies kotona! Hahahaaa
Niinpä niinkuolet aivan läpimätä otus, vaarallinenkin joitain kohtaan!
Jos se henkilö vain kyllästyi, kun mikään ei etene. Soidinmenot eivät saa kestää liian pitkään, tai kyllästyy ja jatkaa matkaansa. Se on joko pariutuminen,tai eteenpäin meneminen.
Lässyn lässyyn menkää baariin niitä panoja etsimään, minä en jaksa palstanuorison juttuja enää.
No miksi se ihminen ei tekisi itse jotain, jos noin on. Sehän tässä se mies on!
Jokaisella ne soidinmenot kestää ihan oman aikansa, ei niiden kestoa pysty rajaamaan.
Hämäläissukuisilla kestää varmaankin kaikista eniten ne soidinmenot.
T: ½-hämäläinen nainen
Ps. Pitäiskö mennä juttusille? Sitä sopinee miettiä.
;D'
**i**
-----
Jos hän ei tee, niin hän ei silloin ole mies.
Ei pidä paikkaansa. Meidän tilanne on sellainen. Hän on todellakin MIES!
Totta tuo...yhenillan hoidot sujuu tuostavain vaikkei olisi tarkoitustakaan bongata naista, mutta sitten jos haluaa jotain vakavampaa tietyn valitun kanssa niin homma hajoaa käsiin...Me hämeen äijät ollaan outoja jos tosimielessä ollaan naista iskemässä... t. yks vaan.
https://www.youtube.com/watch?v=Uee0CFYmByE
Sellaista se on niin.
Miten usein sulla niitä yhden illan hoitoja on?
Onneksi en siinä tapauksessa asu sitten hämeessä. Ei millään pahalla. Voin vain toivoa, että "joku" mies olis nopeampi liikkeissään tehdä tuttavuutta, eikä miettisi puolta vuosisataa, tai niin kauan, että kuolisi tunnin päästä kun olisi päättänyt uskaltaa kohdata naisensa. Tai toisessa tapauksessa valitsisi jonkun toisen, jotta itsekkin voisi jatkaa elämäänsä hyväksyen sen tosiasian, että hän ei ollut se oikea.
Ei enään ole, mutta jos lähtis liikeenteeseen niin voisipa vieläkin natsata...vuodet vierii vierimistään...
Typerä kommentti. En ole näitä aiemmin lukenut. Ei ollut aloittajalta.
Sivusta tämäkin. Ei liity aloitukseen. Nuorisoa.
Tykkääntykkään https://youtu.be/ZDU5hTLxyFI
Domare Hurmio on eri juttunsa
https://youtu.be/Bph_hBwZh-I
Joo, mä oon ihan sun fanis jo, pus pus.
Niin mäkin sun. Joku nostanut vähän vanhemman aloituksen. Kuka näitä vanhoja nostaa?
En tykkää, en tykkää, en tykkää, ei tiedossa oletko mies vai nainen, outo hiippailija!
Tykkään sydämestäni, vähemmän, en ollenkaan? Tykkään sydämestäni, vähemmän, en ollenkaan? Tykkään sydämestäni, vähemmän, en ollenkaan? Tykkään sydämestäni, oho niin kait sitten? Voikukan lehdet ennustaa näin?
Kerrontatyylistä pitäisi olla aika helppo päätellä, että mies
Minä aloittaja olen nainen ja kysyn sellaiselta joka tietää minun olevan nainen. Ehkä ei kannata näitä availla jos tuolta tuntuu.
Tämä ei ole aloittajan vastaus.
IHANA😘
Näitä aloituksia ehkä kenties olisi helppo oikolukea jonkun miehen vimmaiseksi todisteluntarpeeksi lähinnä itselleen, mutta ehkä muidenkin mielestä fantasioiden kautta eläminen on kova juttu. Rutiininsa ja kaavansa kullakin
Mutta minä olen silti nainen ja oikeasti rakastunut tuohon mieheen kenelle kirjoitan. Ketään en loukkaa täällä ellei toinen ensin aloita. Totta kai povosoidun kun syytetään sellaisesta mitä en ole. Jos minua koittaa hiljentää niin minut saa äänekkäämmäksi. Se ei tee minusta miestä eikä röllitärtä. Jotenkin luulen, että jos olisin mies tai jos en olisi rakastunut, en vilkaisisikaan teidän palstalaisten suuntaan enää.
Minusta tämä teidän farssi on varsin surkea kun nämä, joita on onneksi vähän käy intoilemassa sinun herjaamisten ja provosointien perässä kun ne kuvittelee sinun oikeasti olevan nainen. Yhtä häiriintynyttä käytöstä kuin sinullakin
Myös nainen ja sivusta: nuo mieheksiluulijan kommentit voi jättää omaan arvoonsa. Hänellä on niin paha päähänpinttymä, että mikään puhe ei mene perille.
Kierto sen jotenkin kastroivana, että joku ei usko siihen, että olet joku abstrakti anonyymi nainen internetin keskustelupalstalla? On kyllä melkoinen ihmisoikeusrikos. Vastaile ihmeessä itsellesi vaikka kymmenen kommenttia peräkkäin
Röllitär ensin loukkaa siellä ja täällä ja sitten esittää pyhimystä. Ei mene läpi.
Huh huh, sinä se olet istuttanut oikein kunnolla pääkoppaasi tuon miehen luoman kerrontakirjallisuuden ja ihan selväsi haluat myös muiden uskovan tarinaasi. Mutta. Vaikuttaa siltä, että sinulle on käynyt täysin samalla tavalla kuin muille vastaaville henkilöijille ja raskaan sarjan valehtelijoille, että yksin olet jäänyt jauhamaan. Se ei kuitenkaan tarkoita sitä, ettäkö jauhantasi olisi täysin yksityisasia, jos ymmärrät mitä tarkoitan. Jossain vaiheessa ei voi enää piiloutua sellaisten seikkojen taakse kun volyymi on kasvanut tarpeeksi isoksi härskisti käytetettyjen metodien kautta. Tuo romahdustila muuten on aika tyypillinen osa sinunkaltaisten ihmisten läpikäymää prosessia kun langat karkaa käsistä.
Minä en ole se röllitär enkä minä ole mies. Minä olen just se, joka ei ole kukaan teille joten teidän pitää tehdä minusta joku palstahahmo. t. aloittaja
Mitä ihmeen potaskaa söpötät?
No ei näistä tiedä kuka on kuka ja mitä kun kaikki on anonyymejä
Onko tuo paras argumenttisi?
No kyllä sen nyt kaikki tietää, että sinä olet se sama mies, joka tuota röllitärsaagaa on kirjoitellut. Tuolta edelliseltä yritin tiedustella, että mistä syystä hän fiksoitui aikoinaan tuohon hahmoon kun se pitää tuoda esiin joka välissä. Tavallaan oikeassa kohden, mutta henkilöinnit ei päde.
Ooks ihan tossas nyt kommentoimassa ja myötäilemässä? huh huh
Minä en ole mies enkä se röllille kirjoittava nainen. Eikä minusta tule heistä kumpaakaan vaikka sinä käytät kaiken aikasi täällä niin väittäen. Kun en ole niin en ole. Intä vaan, sehän on sun elämäsi ja ajankulusi. Mulla on omani ja siinä kirjoitetaan sille keneen rakastuin.
No eipä niin ja osa täällä on hieman sekaisin pakkomieIteineen. Onko täällä palstlla yhtään tekstiä missä tuo joku avokki ei väitä kirjoittajan olevan yksi ja sama mies. Miten ihminen voi seota niin, en vaan tajua..
Ehkä hän on vain ilkeä voidakseen miesluulonsa perusteella haukkua kaikki aloitukset ja niihin kommentoivat henkilöt.
Jotain sellaista epäilen minäkin. Kukaan ei tee tuota siksi, että kuvittelisi yhden miehen olevan näiden satojen viestin takana. Niin tai mistä sitä oikeasti tietää. Hänhän ei perustele vaan jankuttaa.
Olisiko se rinnastettavissa siihen, että saa päähänsä, että näiden satojen huuhaakirjoitusten takana on yksi ja sama nainen? Ihan en ole monologistasi muka monella eri kertojaäänellä vakuuttunut, mutta ensimmäisessä kysymyksessä oli koko kommentin piffi
Kakki samalta on t hulu
Tykkääminen naiseen on vain lisääntynyt tänä aikana. m>n
Sehän on pelkästään hyvä asia. Olisitpa hän ja minä se nainen.
Rakastan, Aina, Ja, Ikuisesti,
N
:)
Kun ei ole naista jonka voisi kadottaa.
Kehon kieli kertoo muuta mitä hänen tekstiviestillä on kertonut.
Tuuleen puhelua harrastaa suurin osa, oikeaa ette tavoita näin kävi.