Mulla on tosi huonoja kokemuksia. Jos menet pariskunnan väliin ja revit sen työttömän, pienikalloisen pitkätukan muijansa kurkusta irti, niin se muija käy sinun kimppuusi huutaen, että: " jätä mun kultsipuppeli rauhaan!". Sen jälkeen saat syytteen pahoinpitelystä.
Nykyään nukun korvatulpat korvissani, etten saa lisää ongelmia. Toimii.
Tulisiko avunhuutoon rappukäytävästä vastata?
5
133
Vastaukset
- Anonyymi
Heitteelle jättö, tai tuomio ikityöttömän pitkätukan pahoinpitelystä, vastassa 2 sanaa yhtä vastaan.
Korvatulpat ratkaisee nämä ongelmat ja saat hyvät yöunet.- Anonyymi
Ei voi syyttää heitteelejätöstä, jos et kuule mitään. Pahoinpitelysyyte tuli siitä, että neantherdalilainen satutti nilkkansa ja muijansa kaulaan jäi veriset raapimisjäljet, kun riuhtaisin sen apinan vìttuun sen kimpusta.
Sana(x2) sanaa vastaan, yksi sananen tottakai häviää, koska väki on valtaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei voi syyttää heitteelejätöstä, jos et kuule mitään. Pahoinpitelysyyte tuli siitä, että neantherdalilainen satutti nilkkansa ja muijansa kaulaan jäi veriset raapimisjäljet, kun riuhtaisin sen apinan vìttuun sen kimpusta.
Sana(x2) sanaa vastaan, yksi sananen tottakai häviää, koska väki on valtaa.Puutuit heidän esileikkiinsä. Avunhuutojen jälkeen ne olisivat vain menneet harrastamaan villiä seksiä ja siittäneet lisää väärinymmärrettyjä nuorukaisia Maailmaan.
- Anonyymi
Jouduin kerran kuulusteluun todistajana, kun soitin poliisit naapuriin, jossa nainen huusi apua. Kuusi vuotta sitä touhua kuuntelin, sitten muutin pois. Jos ihmiset eivät itse käyttäytymistään muuta, niin ei sille voi mitään tehdä.
Päätä itse, kutsutko naapureillesi poliisin. Jos niillä on lapsia, niin tee lastensuojeluilmoitus. Älä itse mene heidän väliinsä.
Jossain vaiheessa väsyy kuulemaan ja näkemään. Jollakin tapaa tuollaisissa jutuissa vikaa on molemmissa. Yleensä kumpikin juo. Toinen provosoi ja toinen provosoituu. - Anonyymi
Harmillista.
Arvostan suunnattomasti ihmisiä, jotka menevät väliin auttamaan heikompaa.
Jos lapsia on väkivaltaisissa oloissa, täytyy ehdottomasti tehdä lastensuojeluilmoitus.
Eläinsuojeluilmoituksia pitäisi myös tehdä nykyistä enemmän kun näkee olevan syytä. Ei pidä vaan kulkea ohi.
Ne ilmoitukset voi tehdä myös anonyyminä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834493Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu253268Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392914Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172727- 162720
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432587Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172559Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132285MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142095Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737