Mites Suzukin ohjaus?

Anonyymi

Vieläkö Suzukia vaivaa tunnoton ohjaus? Tällä palstalla sen on kerrottu olevan todella epävakaa tuulisella säällä. Uskaltaako siis käytettyä Suzukia edes harkita. Haluan ostaa hyvän auton. En mitään tuuliviiriä.

37

1374

    Vastaukset 37

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mene ja testaa, sillähän se selviää.

      • Anonyymi

        Olen testannut vuosimallin 2014 scrossia ja se olikin aikamoinen tuuliviiri. Nyt pitäisi vaihtaa auto ja kuuntelisin mielelläni palstalaisten kokemuksia suzukista. Haluan hyvän auton halvalla ja Suzukit ovat kyllä hyviä autoja mutta mietityttää onko ohjaukselle tehty mitään parennuksia. Kertokaahan kokemuksianne. Asiallisia vastauksia kiitos.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen testannut vuosimallin 2014 scrossia ja se olikin aikamoinen tuuliviiri. Nyt pitäisi vaihtaa auto ja kuuntelisin mielelläni palstalaisten kokemuksia suzukista. Haluan hyvän auton halvalla ja Suzukit ovat kyllä hyviä autoja mutta mietityttää onko ohjaukselle tehty mitään parennuksia. Kertokaahan kokemuksianne. Asiallisia vastauksia kiitos.

        Suzuki on hyvä. Ei mitään vikaa ohjauksessa. Suzukin omistajat ovat viisaita.


    • Anonyymi

      Ajvaajalle:

      Kuusamon Juusto Paimenpoika on mieto ja maukas koko perheen arkikermajuusto. Se soveltuu erinomaisesti leivälle ja ruoanlaittoon. Tuote valmistetaan Kuusamossa suomalaisesta maidosta.

      Ainesosat

      Pastöroitu maito (alkuperä: Suomi), hapate, suola, happamuudensäätöaine (kalsiumkloridi), säilöntäaine (kaliumnitraatti).

      Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
      Allergeenit
      Sisältää Maito ja maitotuotteet, myös laktoosi

      Vielä näköjään maistuu?

      • Anonyymi

        Paimenpoikajuusto on ok. Suzukin ohjausta vaivaa tunnoton keskialue. Tämä tekee ajamisesta rasittavaa ja tuulisella säällä suorastaan vaarallisen. Toistan, paras Suzuki on sellainen jonka jättää kauppaan ostakaa Dacia, siinä hyvä ohjaus.


    • Anonyymi

      Suzukin ohjaus venyy kuin paimenpoikajuusto lämmitettynä.
      On tunnoton eikä keskitä ja jää kaartamaan loppumattomasti.

    • Anonyymi

      Sanoistasi paistaa ettet omista edes ajokorttia joten hanki se ensin ja 20K€ että voisit ostaa oman suzukin. Eipä mulla muuta.

    • Anonyymi

      Kieh kieh. ei 20 k€:lla saa uutta Suzukia. Pitää olla ainakin 25 k€. Se on paljon rahaa persaukiselle. Kieh kieh.

      • Anonyymi

        25000 euroa on paljon autosta jossa on huononlainen ohjaus.


    • Anonyymi

      Jääpolanteista urautuneella moottoritiellä ja toisaalta sohjolla kuorrutetulla maantiellä auton pienuus ja keveys tuntuvat: meno on levotonta, suoraankin ajaessa pitää ohjata koko ajan, eikä tunnoton ohjaus luo luottamusta. Kitkarenkailla on heikkoon tuntumaan oma osansa, mutta myös alustan ominaisuuksissa olisi parannettavaa…


      https://www.kauppalehti.fi/uutiset/kompakti-katumaasturi-loistaa-kaupungissa-mutta-maantiella-meno-muuttuu-levottomaksi/3f1a3304-f653-4982-b78f-543426427d9a?ref=iltalehti:9523&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=almainternal&utm_campaign=kiintea_kauppalehti_ohjausboksi&utm_content=ohjausboksi

    • Anonyymi

      Noniin, mitäs juustomies tähän uutiseen kommentoi vai menikö vetelät housuihin. 👌✌️👌✌️

      • Anonyymi

        Tarttee syödä nyt pala juustoa ja miettiä vastausta.


    • Anonyymi

      Missä on palstamme juustomies joka ajelee Suzukilla. Onko nähty juustoportin pihalla. Varmaankin hamstraa nyt erilaisia juustoja 😀😀😀

      • Anonyymi

        Me osuttiin isolla piikillä juustomiehen susnan huonoon ohjaukseen joka on moneen kertaan todistettu lehdistössä.


    • Anonyymi

      Mitäs juustomies sanoo kauppalehden jutusta missä moitittiin Suzukin ohjausta tunnottomaksi. Heh heh. oletkos jo muuten tankannut juustoja.

    • Anonyymi

      Juustomies ollut kumman hiljaa. Ettei vain olisi tullut järkiinsä ja tajunnut todellisuuden. Muutenhan tuo paimenpoika ja koskenlaskija juustot ovat hyviä, samoin kuten sinileimainen emmental 🤣🤣🤣🤣

    • Anonyymi

      Köyhät ja nuuka ajaa suzukilla. Suzukistien elämä on pelkkää ankeaa penninvenytystä ja säästämistä.

    • Anonyymi

      Fidut. Suzukikuskit ovat viisaita. Ovat nääs ostaneet laatuauton. Ehkä ohjaustuntuma ei yllä parhaimpien tasoon mutta ihan hyvä se silti on.

    • Anonyymi

      Juustoporttimies, huhuu. Mites suzukin ohjaus. Meneekö vetelät housuihin kun vähänkin On sivutuulta. Ohjaus vaan ei ole riittävän hyvä vaativalle autoilijalle. Ps. Oletkos ostanut oltermannia varastoon.

    • Anonyymi

      Suzukin ohjaus on Suzukin omistavien kuljettajien mielestä hyvä ja asiallisesti toimiva ja niiden, jotka eivät ole koskaan autoa omistaneetkaan, niiden mielestä se on huono. Minua epäilytti asia, joten kävin itse koeajolla ja hyväksi sen totesin. En ymmärrä millaisen sen pitäisi olla, jos tämä ei miellytä?

    • Anonyymi

      Mutta mites sen oltermannin kanssa. Joko olet hakenut sitä suzukillasi lähikaupasta. Nyt kannattaa hamstrata. Ne loppuu pian kaupasta!

    • Anonyymi

      Olen lukenut, että Vitara olisi mahdoton laite kovalla tuulella. Kuukausi sitten meille sellainen hankittiin ja eilen oli hyvä sauma kokeilla miten se menee isoa tietä kunnon myräkässä. Olen sitä mieltä että jopa yllättävän hyvin noin korkeaksi laitteeksi, en valita.

      Muuten ohjaus voisi toki keskittää paremminkin, mutta kyllä tuolla pärjää ja huonompiakin on myytävänä. Muutenhan tuo on oikein kiva ja pirteä pikkuauto; hyvä kone ja laatikko (1.4 turbo A) ja hyvät varusteet sekä tehokastilankäyttö. Odotan myös, että laite tulisi olemaan varsin varmatoiminen ainakin meidän aikaisempiin VAG-wehkeisiin verrattuna.

      • Anonyymi

        Ainoa moitittava asia Vitarassa on itselleni tavaratilan niukkuus ja takapenkkiä joutuu kaatamaan tämän tästä. Vika vai ominaisuus?

        - 𝙆𝙖𝙞𝙠𝙠𝙞 muu onkin pelkkää plussaa. Uuden hankin ja kaupanteon jälkeen sanoin myyjälle, etten edes odota aikaisempien Tojojeni kaltaista vähävikaisuutta, jo ihan siksi että varustelua on niin paljon enempi. Branikkä-Corollaan ja bränikkä-Avensikseen verrattuna tilanne on vajaa 100.000 km kohdalla vielä 0-0-0. Aivan hämmästyttävän huoleton auto kelillä kuin kelillä ja voin suositella sitä vaikka käsi Biblian päällä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ainoa moitittava asia Vitarassa on itselleni tavaratilan niukkuus ja takapenkkiä joutuu kaatamaan tämän tästä. Vika vai ominaisuus?

        - 𝙆𝙖𝙞𝙠𝙠𝙞 muu onkin pelkkää plussaa. Uuden hankin ja kaupanteon jälkeen sanoin myyjälle, etten edes odota aikaisempien Tojojeni kaltaista vähävikaisuutta, jo ihan siksi että varustelua on niin paljon enempi. Branikkä-Corollaan ja bränikkä-Avensikseen verrattuna tilanne on vajaa 100.000 km kohdalla vielä 0-0-0. Aivan hämmästyttävän huoleton auto kelillä kuin kelillä ja voin suositella sitä vaikka käsi Biblian päällä.

        Älä viitti valehdella itsellesi. Et sä mitään uutta autoa ostanut eikä sulla ole bibliaa. Olet vain nolo poika joka haaveilee uudesta autosta. Niin.


    • Anonyymi

      Elä viitti. Oletkos jo tankannut oltermannia ja koskenlaskijaa, puhumattakoon paimenpoikajuustosta. Näin sinut juustoportin pihalla kun täytit suzukin takaloosteria erilaisilla juustoilla.

      • Anonyymi

        Juustokuorma (150 kg) takaloosterissa rauhoittaa hieman ohjauksen tunnottomuutta.


    • Anonyymi

      Ei ymmärrä. Minäkö tyhmä vai joku muu?

      • Anonyymi

        Oletko sinä juustomies. Jos olet niin katso peiliin ja sano cheese!


    • Anonyymi

      Miksi juustomies on hiljaa? Nyt tarvittaisiin nasevia kommentteja Suzukin ohjauksesta. Sellaisia vertailukuvia erilaisiin juustoihin kun ilmeisesti in tykästynyt paimenpoika juustoon.

      • Anonyymi

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mukava huomata osuneensa suoraan paimenpojan hillosilmään. Näkyy menneen oikein kunnolla sielun syöveriin pikku piikki?

        Nuoruudenkuvasi?? https://www.finna.fi/Record/museovirasto.0F020599C6DBCC759D5C279EFB6483F4?imgid=1

        Hei juustomiäs. Mites suzukin ohjaus on viime aikoina toiminunna? Vieläkö vikuroi tuulisella säällä? Häh? Oletkos muistanut hamstrata juustoja varastoon.


    • Anonyymi

      Vitara on kuin euroshopperin juusto.

    • Anonyymi

      Suzukin ohjaus? Ainakin hyabusan ohjaus on melko kevyt ,kun vauhti lähenee 300km/h ja on täys kaljakori ritsillä.

      • Anonyymi

        Suzukin moottoripyörät ovatkin hyviä,mutta autot karseita ohjattavuudeltaan. Siis vaikka ennemmin Dacia kuin Suzuki. Tuulisella säällä auto vikuroi ja kuskilta loppuu kädet kesken kun yrittää pitää auton kaistallansa. Käykäähän koeajamassa Suzuki jos ette tätä teesiää sulata. Juustomiehellä joka tykkää paimenpoikajuustosta muun muassa ei ole kokemusta kunnollisista autoista joissa ohjaus toimii hyvin.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Omistin aikanaan 2013 vuoden S-Crossin etuvetona. Vaihdoin sen pois pääasiassa sen vuoksi, että oli tympeä ajaa pitkää matkaa sen ohjauksen vuoksi.
      Kävin nyt uudella ajamassa mielenkiinnosta niin on se ohjaus jonkin verran parantunut, mutta ei se oikein hyvä ole vieläkään. Voisin harkita ostavani tuollaisen, mutta minkä ihmeen takia Suzuki ei ole viitsinyt edes ovipahveja vaihtaa verrattuna vuoteen 2013. Käytännössä siis lähes sama auto edelleen kuin kymmenen vuotta sitten tai sellainen mielikuva siitä nyt ainakin tuli.

      Jos haluaa luotettavan auton lähimatkailuun eli ei aja pitkää maantiesiivua vaan lähinnä alle 50km pätkiä ja pyörii kaupungissa niin erinomainen laitehan tuo siihen on. Ymmärsin että 1,4 bensaturbo poistuu automaattina ja tilalle tulee isommalla akulla oleva 1,5 vapari ( varmaan suunnilleen sama voimalinja kuin Vitarassa on jo)

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      11
      2047
    2. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      167
      1098
    3. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      266
      1042
    4. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      79
      887
    5. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      84
      817
    6. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      63
      798
    7. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      22
      706
    8. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      69
      691
    9. Mitä sä haluat vanhus?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      65
      671
    10. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      138
      667
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      42
      619
    12. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      126
      615
    13. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      598
    14. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      46
      584
    15. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      52
      582
    16. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      548
    17. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      40
      544
    18. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      21
      519
    19. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      40
      513
    20. Kerro mies tarinasi

      Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri
      Ikävä
      20
      508
    Aihe