Voiko tontin kiinteistötunnus olla kolmiosainen numerosarja? Kiinteistötunnushan on neliosainen, mutta voiko tontin tunnus olla vain kolmiosainen?
Esimerkiksi tämä tapaus:
”Kiinteistö Oy Rovaniemen Valtakatu 23 hakee omistamalleen tontille 1-16-6 asemakaavan muutoksella tehokkaampaa (e=3.65) ja korkeampaa (max kerrosluku VII) asuin- ja liikerakentamista.”
https://www.rovaniemi.fi/Asuminen-ja-ymparisto/Kaavoitus-ja-maankaytto/Kaavatori?showmodul=213&CityPlanID=6d3e29c1-beb5-4ea7-9ef8-265fc211a652
Tontti ja kiinteistötunnus
Anonyymi
2
902
Vastaukset
- Anonyymi
Tonteille on voitu antaa kaavassa jotain muita tunnisteita kiinteistötunnuksen lisäksi.
Ja/tai kunnan sisäisessä käytössä ei ehkä ole välttämätöntä käyttää kiinteistötunnuksen ensimmäistä osaa, joka perinteisessä mallissa on kuntanumero. - Anonyymi
Kyllä nämä ovat tärkeintä elämissään https://youtu.be/6yddG9lrLGg
Niistä ei noin vain pääse irti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421584
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083