Meil oli koulussa valokuvauspäivä.

Anonyymi

Kierreltiin stadilla ja puistois ja kuvattiin kaikkee. Ainoo sääntö oli et frendei ei saanu kuvaa ja selfieitä ei saanu ottaa. Jokaine otti sata kuvaa taloista ja autoista ja puistoista ja sit purettii ne koulussa koneille. Pikkase paranneltii niitä open kans ja parhaista tehtii valokuvanäyttely. Yks ammattikuvaaja tuli kattoo niit ja sano et kuvat on niin upeita että vois luulla niiden olevan ammattilaisen ottamia. Niis oli sävyt ja värit kohdallaan ja terävyys huippuluokkaa. Se ammattikuvaajakin sano et nykyään ei ole mitään tarvetta ostaa mitää kameroita kun luureilla pääsee noin mielettömän laadukkaaseen lopputulokseen. Ite oltii samaa mieltä.

4

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nämä räkänokkien tekemät turhat aloitukset pitäisi lähettää välittömästi bittiavaruuteen.

    • Anonyymi

      Kyllä noita märkäkorvajuttuja riittää.
      Kännykkä ei ole mikään yleiskattava kamera, mutta tavalliselle kansalle se riittää.
      Sopii hyvin siihen, mihin aktionkamerakin. Kunhan vain oppisivat käyttämään, eikä kuvattaisi iänikuisia pystyviiruja. Kännykkä kameroissa on myös useita kuvasuhteita, joista 3:4 on yleensä paras ja kaikki pikselitkin tulee käytettyä.

    • Anonyymi

      Näinhän se on. Kyllä tekniikka on mennyt jätti harppauksilla eteenpäin. Kännykät ovat syrjäyttäneet vanhat kamerat täydellisesti.

    • Anonyymi

      Missä teillä on tai oli se näyttely? Oisin voinu käydä kattoo.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      2049
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      130
      1533
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1376
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      63
      1244
    5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      1176
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      12
      1101
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      223
      922
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      155
      881
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      813
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      779
    Aihe