Uskokaa jo hyvät ihmiset ! Kaasukammiot tulevat enää puuttuumaan tämän hirviön edessä. Haluatteko tämän toistuvan tämän hullun miehensä jonka vaimonsa näki ettei pysty elämään hänen kanssaan....
Sosiaalidemokraattinen puolue !!!!!!!!!!!!!!!!!
Sosiaalidemokraattinen puolue !!!!!!!!!!!!!!!!!
Vastaukset 15
Vanhimmat
Krematoriot on jo toiminnassa Ukrainassa.
Kysykää T Haloselta mielipidettä. Vieläkö on puten puolestapuhuja, johtuen perinnöllisestä punataudista, eli uskosta väkivaltaan.
Mitä Tavja sanoo? Vai eikö sano mitään?
Miksi verrataan aina hitleriin????? Miksei staliniin, koska oli paljon pahempi, tappoi omat sekä vieraat n. 50 miljoonaa ihmistä. Mutta eihän demari voi verrata staliniin, koska demareillehan se on isä aurinkoinen.
Katsos, Putin toimii ulkopolitiikassa Hitlerin malliin alkaessaan pienillä valtauksilla, joista ei isoa sotaa synny. Sisäpolitiikassahan Putin toimii kuten Stalin pyrkien jopa surmaamaan vastustajiaan ja väärin ajattelevia.
Nyt on pitkälti yleistynyt ilmaisu Putler jonka arvioin olevan yhdistelmä Putin Hitler ajattelusta.
Nyt tosin hänen intonsa on päässyt karkuun eikä hän enää ole hallittavissa ilman pakkopaitaa, jonka toivon hänelle jonkun pukevan ja lisäävän siihen vielä suukapulan!
Kysymyksen voisi esittää lähinnä suomalaisille yritysjohtajille jotka vieneet firmansa Venäjälle.
Miksi menitte?
Samoin Kokoomukselle joka hyppäytti väkisin Fortumin Venäjälle.
Oikeisto kun ajattelee pelkästään, mani, mani, seurauksista viis.
"Oikeisto kun ajattelee pelkästään, mani, mani, seurauksista viis."
Vasemmisto sen sijaan ajattelee pelkästään oikeiston tienaamia rahoja, ja miettii, kuinka sen saisi pois oikeistolta itselle. No, siihenhän on vasemmistolla hokema: "Vero, vero, vero", seurauksista viis.
Vappuna mennään taas, koivet 90 asteen kulmassa, venäläisen marssimusiikin tahdissa punaiset liput liehuen, ja valehdellaan vitusti.
Sakut, varsinkin DDR sakut, oppivat venäläisyydestään jotain sentään. Olen ollut parikin kertaa Vappuna Unter der Lindellä katsomassa Berliinin Vappumarssia. Ei ensimmäistäkään punalippua muualla kuin siinä Branderburgin portin pielessä, jossa sai kuvauttaa itsensä neuvostosotilaan asuisen kanssa, punalipun liehuessa sirpillä ja vasaralla koristeltuna.
Ei takuulla mennä Suomessa.
Putler alkaa vaikuttaa yhä harhaisemmalta, mikä tosin ei yllätä, kaikki diktaattorit muuttuvat lopulta sellaisiksi. Sekoaahan siinä väkisinkin, kun tapattaa ihmisiä tuohon malliin, omatunto alkaa soimata väkisinkin jossain vaiheessa.
Kummaa, että tuollaisten annetaan aina vaan jatkaa touhujaan, eikä kukaan mene ja laita kylmäksi. Aatuakin yritettiin sala murhata, mutta sekin yritys kuivui nopeasti kasaan, ja siihen osallistuneet eliminoitiin tehokkaasti. Putinia totellaan yhtä sokeasti, ja vastaan hangoittelijat eliminoidaan. Ei ne ajat ole vieläkään niin paljon muuttuneet reilussa 70 vuodessa, aina se demoni valtaa jonkun johtajan mielen, Putinia katsoessa näkee saman demonin katseessa, mikä näkyi Aatunkin katseessa. Näissä asioissa on myös ylimaallinen ulottuvuus, mitä nykyihmiset ei enää tunnista.
On tosiaankin karmeaksi mennyt Putinin touhu, ei olisi uskonut ihan näin hirveää.
Opettele edes kirjoittamaan puolueen nimi oikein!
Ja mites tää taas liittyy demareihin?
Taitaa Putin, joka on vasta 69-vuotias, olla SDP:n jäsenkaartin nuorempaa puoliskoa. Ei kuitenkaan enää nuorisojärjestöikäinen.
Hitler-Putin Orpo värisuora.