Vaihteistoöljyn vaihto?

Eli miten -90 Galantista vaihdetaan vaihteistoöljyt? En löytänyt mitään tyhjennysproppua vaihteiston alapuolelta. Missä sellainen mahtaa olla vai mikä on homman nimi?
1305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

apukuskin puoleisen vetoakselin alapuolella vaihdelaatikon kyljessä. 24mm lenkkiavaimella saat parhaiten. täyttö proppu on kytkimen työsylinterin vieressä vaihteiston etupuolella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


berner kirjoitti:

Eli miten -90 Galantista vaihdetaan vaihteistoöljyt? En löytänyt mitään tyhjennysproppua vaihteiston alapuolelta. Missä sellainen mahtaa olla vai mikä on homman nimi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu