Krista Mikkonen ja venäläiset rikolliset

Gennadi Timtšenko ja Boris Rotenberg ovat Putinin lähipiiriä, oligarkkeja ja ovat myös Suomen kansalaisia. Sisäministerin tulisi nyt kiireesti toimeenpanna valtion rikollisille kansalaisuuden peruuttamispäätös.

Toinen asia mikä olisi jo pitänyt hoitaa, on Allegro-liikenteen valvonta: Venäjä lähettää rikollisia ja vakoojia Suomeen vuorenvarmasti. Nämä kiinni ja ulos maasta.

Ei nyt riitä jargonit mitä on kuultu. Ymmärrystä peliin, kiitos.
16205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Mikkonen on tässäkin ministerin pestissä aloitteeton.

Äänestä
  • Rikolliset tekevät aloitteet. Työnjako.

    Äänestä

Eihän mikkonen ymmärrä, mutta jos kanta suomalaisesta kysymys niin olisi jo linnassa ja tehty kaikki vaativa.

Äänestä

Suomi ei edelleenkään osaa valvoa omia etujaan. Suomessa oleilevat oligarkit ehtivät hissuksiin hävittää omaisuutensa.

1Äänestä

Pitäisi Kristan laittaa syyniin nämä epämääräiset venäläiset kiinteistönomistajat jotka ovat todellisuudessa vakoojia. Niihin kiinteistöihin voisi majoittaa ukrainalaisia.

1Äänestä

Krista Mikkonen käy sääliksi, on kuin peura ajovaloissa, todella reppana.

Äänestä

Kaikki lähteet vertaavat Kotasaaren rakennushanketta siihen, miltä Airiston Helmen rakennushankkeet näyttivät paperilla Turun saaristossa, kunnes Suomen viranomaiset tekivät yllätysratsian venäläisomisteisiin kiinteistöihin. Miten tällaista saa sattua. Kohta on putleri ovella vaatimassa näille erityiskohtelua ja aloittaa erityisoperaation

Äänestä

Eihän mikkoselle ole mitään väliä suomen ja suomalaisten turvallisuudesta,

Äänestä

Halonen an se aikanaan oli oikein suopea Venäläisten maakaupoille Suomessa. Sitten oikein suuttui kun tiedotustilaisuudessa toimittajat Medveviltä vähän kyselivät.
Surkeaa sakkia Halonen, Tuomioja ja vihreät.

Äänestä
  • Tiitisen lista heti julki!

    Äänestä

Kun venäjä ei salli kaksoiskansalaisuutta ja maanostoa suomalaisille, ei Suomen pidä sallia niitä venäläisille.

Äkkiä suomalaiset pois venäjältä, sitten raja kiinni ja Suomi Natoon hyvän sään aikana.

Äänestä
  • Venäjän puolella rajavyöhyke on 50 km leveä: ei tontin myyntiä. Miten Suomessa, 50 cm?

    Äänestä

Miksi venäläinen omista on kiinnostunut autioista koulurakennuksista, jotka se jättää tyhjilleen? Tukipisteiksi wagnereille...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Gennadi Timtšenko ja Boris Rotenberg ovat Putinin lähipiiriä, oligarkkeja ja ovat myös Suomen kansalaisia. Sisäministerin tulisi nyt kiireesti toimeenpanna valtion rikollisille kansalaisuuden peruuttamispäätös.

Toinen asia mikä olisi jo pitänyt hoitaa, on Allegro-liikenteen valvonta: Venäjä lähettää rikollisia ja vakoojia Suomeen vuorenvarmasti. Nämä kiinni ja ulos maasta.

Ei nyt riitä jargonit mitä on kuultu. Ymmärrystä peliin, kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu