Kun otetaan 62 % haluavat, ei osaa vielä sanoa 21 %. Ei sanoi 16 %.
Monilla heillä EI vielä Neuvostoliitto takaraivossa vasemmistolasilla, heillä menee vanhan kaavan mukaan. He yhä näkee Neuvostoliiton "rauhan ohjukset" joilla lapsiakin nyt surmataan satamäärin. mm Ayliikkeissä kommunisteja, he haluaisi mieĺuummin liittyä Neuvostoliittoon vanhasta taipumuksesta.
https://yle.fi/uutiset/3-12354756
Kuinka kauan tämä voi kestää:
Kreml tekee kaikkensa, jottei venäläinen joutuisi valitsemaan sodan vastustamisen ja Putinin tukemisen väliltä
Venäjän hallinto pitää kansan sodan takana vain valheiden ja pakkotoimien avulla – ja siksi se alkaa muistuttaa jo totalitarismia. Halosen kissamies sanoi että tulee kuolemanrangaistus vielä, jo olevien kansan kahlehtimis 15 vankeutta väärin sanotusta maan johdosta. Halosella jos selkärankaa palauttaa kissan. Samoin
Kiinaan voidaan palauttaa Pandat, Kiina ei edusta sellaista valtiota Venäjää tukien, että olisi arvon mukaista olla kovin yhteyksissä.
Oikeastaan 83 % haluaa nyt liittyä Natoon
3
59
Vastaukset
Li Andersson: Kesäkuun puoluekokouksen jälkeen siis tiedämme, voiko vasemmisto tulevaisuudessa esimerkiksi osallistua hallitukseen, jolla on myönteinen suhtautuminen Nato-jäsenyyteen.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4703600-li-andersson-vasemmiston-kantojen-tarkastelussa-ei-ole-kyse-vain-natosta-venajan-hyokkayssota-asettaa-eurooppalaisen-yhteistyon-uuteen-valoon?ref=popular- Anonyymi
Menee jo Pohjoiskorean lukuihin yli 80 %, tai siellä taisi mennä yli 90 %.
Eikös Puttekin saanut tuollaisia lukuja kun kilpailijat pisti vankilaan. - Anonyymi
Taas pankkomajurilla vilistelee ay-johtajia ja kommunisteja tupansa nurkat pullollaan. Tyypilliseen tapaansa saa jollakin helvetin ilveellä kytkettyä nuokin Nato-kysymykseen, mutta koska pankkomajuri mainitsi aivopierussaan Neuvostoliiton, niin ymmärrämme, kuinka kujalla tämä alppimaja-valheestaan kärähtänyt hapsumattomatkailija oikein onkaan. Pankolla on yhä sisällissotakin kesken.
Ja pankkomajurin ennustajan lahjathan ovat tulleet meille kaikille tutuksi, etenkin vuodelta 2019. Pankkomajurin ennuste 26 % -> todellisuus 13,8 %. Todella lahjakasta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En voi jutella kanssasi
tietenkään, mutta täällä voin sanoa sinulle, että se sinun hiljaisuutesi ja herkkyytesi eivät ole heikkoutta. Ne ovat ih506763Trump ja Vance murskasivat ja nolasivat Zelenskyn tiedotusvälineiden edessä Valkoisessa talossa.
Jopa oli uskomaton tilaisuus Valkoisessa talossa. Zelensky jäi täydelliseksi lehdellä soittelijaksi suhteessa Trumpiin j6742932Kokoomus haluaa hoitaa flussat yksityisellä, jotta säästettäisiin rahaa ja aikaa
Mies hakeutui Terveystalo Kamppiin flunssaoireiden takia helmikuisena sunnuntai-iltana. Diagnoosiksi kirjattiin influens831270Mikä on kaivattusi ärsyttävin piirre?
Mun kaivattu on erittäin vastahakoinen puhumaan itsestä. Kääntää puheenaiheen aina muuhun kun hänestä tulee puhetta.981261- 841235
Anteeksi Pekka -vedätys
Apuna Ry:n somessa levinnyt Anteeksi Pakka -kampanja saa aina vaan kummallisempia piirteitä. ”Mä pyydän anteeksi. Mä611144- 891130
Rakkaus ei iloitse vääryydestä vaan iloitsee yhdessä TOTUUDEN kanssa.
Tajuatteko, että jotkut ihmiset pitävät siitä, kun toiset kaatuvat? He nauttivat siitä, kun toiset mokaavat tai käyttävä2371110- 721012
- 223917