Oikeastaan 83 % haluaa nyt liittyä Natoon

Kun otetaan 62 % haluavat, ei osaa vielä sanoa 21 %. Ei sanoi 16 %.
Monilla heillä EI vielä Neuvostoliitto takaraivossa vasemmistolasilla, heillä menee vanhan kaavan mukaan. He yhä näkee Neuvostoliiton "rauhan ohjukset" joilla lapsiakin nyt surmataan satamäärin. mm Ayliikkeissä kommunisteja, he haluaisi mieĺuummin liittyä Neuvostoliittoon vanhasta taipumuksesta.


https://yle.fi/uutiset/3-12354756

Kuinka kauan tämä voi kestää:
Kreml tekee kaikkensa, jottei venäläinen joutuisi valitsemaan sodan vastustamisen ja Putinin tukemisen väliltä
Venäjän hallinto pitää kansan sodan takana vain valheiden ja pakkotoimien avulla – ja siksi se alkaa muistuttaa jo totalitarismia. Halosen kissamies sanoi että tulee kuolemanrangaistus vielä, jo olevien kansan kahlehtimis 15 vankeutta väärin sanotusta maan johdosta. Halosella jos selkärankaa palauttaa kissan. Samoin
Kiinaan voidaan palauttaa Pandat, Kiina ei edusta sellaista valtiota Venäjää tukien, että olisi arvon mukaista olla kovin yhteyksissä.

3

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Menee jo Pohjoiskorean lukuihin yli 80 %, tai siellä taisi mennä yli 90 %.
      Eikös Puttekin saanut tuollaisia lukuja kun kilpailijat pisti vankilaan.

    • Anonyymi

      Taas pankkomajurilla vilistelee ay-johtajia ja kommunisteja tupansa nurkat pullollaan. Tyypilliseen tapaansa saa jollakin helvetin ilveellä kytkettyä nuokin Nato-kysymykseen, mutta koska pankkomajuri mainitsi aivopierussaan Neuvostoliiton, niin ymmärrämme, kuinka kujalla tämä alppimaja-valheestaan kärähtänyt hapsumattomatkailija oikein onkaan. Pankolla on yhä sisällissotakin kesken.

      Ja pankkomajurin ennustajan lahjathan ovat tulleet meille kaikille tutuksi, etenkin vuodelta 2019. Pankkomajurin ennuste 26 % -> todellisuus 13,8 %. Todella lahjakasta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      201
      11840
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5559
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2877
    4. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      19
      2756
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      43
      2488
    6. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      34
      2063
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      47
      1959
    8. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1921
    9. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      38
      1865
    10. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      1777
    Aihe