Judo ja ulkokuntosalit

Nyt kun kevät ja kesä alkaa, niin ajattelin Judon ohelle ottaa säännöllisesti ulkokuntosaliharjoittelua. Onko muilla Judokoilla kokemusta ulkokuntosaliharjoittelusta Judon oheisharjoitteluna? Mitä laitteita suosittelette?
3292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Penkki ja hauiskääntö

Äänestä

Kyllä. Kannattaa etsi sellainen puisto missä on mahdollisimman monipuolisesti eri lihasryhmille tarkoitettuja laitteita. Jos se on kaukana, aina voi hölkätä tai pyöräillä paikalle, mainio alkulämmittely. Hienoa että pidät itsestäsi huolta.

Äänestä

Kokeile mennä vatsallesi maahan ja tehdä yksi etunojapunnerrus yhdellä taputuksella. Käänny sitten selällesi ja tee tehokan vatsalihaliike ja nouse sitten ylös ja hyppää mahdollsimman korkealle kädet ylhäällä.

Ei tietysti onnistu, mutta yritä edes muutama kerta viiden minuutin ajan. On aluksi varmasti melkoista räpeltämistä. Vuoden päästä saat tehtyä sadan sarjan viidessä minuutissa. Vastaa yhtä ottelua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt kun kevät ja kesä alkaa, niin ajattelin Judon ohelle ottaa säännöllisesti ulkokuntosaliharjoittelua. Onko muilla Judokoilla kokemusta ulkokuntosaliharjoittelusta Judon oheisharjoitteluna? Mitä laitteita suosittelette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu