Hei sinne. Minulla on voimakkaita vihantunteita heteroseksuaaleja kohtaan. Varsinkin kun katson elokuvia joissa on heteroseksuaalisia kohtauksia ja vannon että niitä on paljon ja usein minulla tekee mieli särkeä televisio ja ryhtyä riehumaan.
Minä en voi sietää heteroseksuaalisia ihmisiä. Minusta tulee hyvin ärtynyt ja vihantunteet kiehuvat yli. Tämä ongelma on vain kasvanut iän myötä ja minusta tuntuu että en pysty enää itse hallitsemaan tätä heterofobiaa. Sairastaako muut heterofobiaa ja onko mitään kerhoja ja ryhmiä heterofobikoille?
Sairastan heterofobiaa
6
758
Vastaukset
- Anonyymi
Olipa omaperäistä.
Keksitkö juuri äsken tämän ihan itse sen jälkeen kun näit Cristal Snown ilmoittavan kärsivänsä heterofobiasta FARMI- ohjelmassa?
Fobiat eivät kuulu seksuaalisen väkivallan otsikon alle. Joten voit ehkä mennä vinkumaan ongelmiasi mielisairastelupalstoille.- Anonyymi
Sivuhuomiona voisit kysyä miksi Cristal Snown nimestä ei ole koskaan noussut kohuotsikoita? Sekä "cristal" että "snow" viittaavat koviin huumeisiin.
Eikai vaan homoseksuaalit nauti erityissuojelua?
Jos heteroseksuaali käyttäisi itsestään taiteilijanimeä Piri Polle, millainen haloo siitä nousisikaan, osaatko yhtään kuvitella?
Mutta tämäkään ei liity seksuaaliseen väkivaltaan mitenkään joten jätän sinut pohdiskelemaan tätä keskenäs.
- Anonyymi
Kyllä muitakin ihmisiä on joilla on heterofobiaa. Et ole ainoa.
- Anonyymi
Heterofobia on todella ikävä sairaus. Heterofobiaan sairastuu jo teini ikäisenä ja yleensä se puhkeaa silloin kun vanhemmat ryhtyvät kyselemään tyttöystävän tai poikaystävän perään ja itse haluaakin ihan jotain muuta. Kaikista räikein ja tyypillisin esimerkki on kun "pojasta ryhdytään tekemään miestä" ja pakotetaan teini-ikäinen poika ottamaan vastaan palvelua maksulliselta naiselta. Tällainen toiminta on erittäin vaarallista ja voi johtaa jopa itsemurhaan. Heterofobia siis on erittäin ikävä ja jopa lopun elämää kestävä ahdistava ja masentava sairaus joka lisääntyy vaan kun sairastunut henkilö kokee "heterotuputusta" kaikkialla.
- Anonyymi
Ja tuosta jäi pois että kun teini-poika "pakotetaan ottamaan vastaan palvelua maksulliselta naiselta" niin siinä syntyy siis rikos joka on ilmoitettava poliisille jonka on ryhdyttävä tutkimaan asiaa ja otettava nämä rikolliset kiinni.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja tuosta jäi pois että kun teini-poika "pakotetaan ottamaan vastaan palvelua maksulliselta naiselta" niin siinä syntyy siis rikos joka on ilmoitettava poliisille jonka on ryhdyttävä tutkimaan asiaa ja otettava nämä rikolliset kiinni.
Ja tuohan ei mitenkään liity heteroseksuaalisuuteen. Mutta senhän sinä jo tiesitkin.
Tyhmää jorinaa vakavaa aihetta koskevalla palstalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834443Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243158Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392864Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162655Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172509Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432407- 132304
Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132265MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142035Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717