yhtäaikaa. Väkisinkin pyllistää toiselle, kun kumartaa toiselle.
n>m
n>m
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 154
Vanhimmat
No ei sovi trollaaja tämä aforismista tuohon tilanteeseen yhtään. Rakastuminen ei ole mikään myönnytys ja jos kahteen väittää, niin ei ole yhteenkään. Mutta epäilemättä tämä aloitus saa reaktiota sikaan petetyissä, jätetyissä ja miksei karanneissakin.
Luulitko mieheksi taas?
Mikä aloitus täällä ei saa reaktiota aikaan sinussa? Sinä se pahin trollin pöljäke itse olet.
Toivottavasti tuli paha mieli varren kanssa ulos
Miksei ei voi rakastaa, no kyllä vaan voi niin mies kuin nainenkin. Toiseen voi olla isoja tunteita, toiseen voi olla vähän tunteita, voi olla vaikka kolmanteenkin.
Kyllä voi rakastan entistä miestä kunnioittavasti ja eri tavalla, kuin joskus. Sitten Häntä täysin eri tavalla, kuin ketään muuta koskaan. Sellaisesta rakkaudesta Häneen en ikinä tiennyt edes olevan olemassakaan.
Hiljaiseksi veti
Kyllä mies kukkua taas päästelet
No niin mieheksiluulijamme iskee jälleen
Eikö ole jännä, että se on aina täällä palstalla, tuo luulija? Herättää ohikulkijoissa kysymyksiä..
Kyllä minussa ainakin herättää enemmän kysymyksiä, että miksi tällainen provo koetaan puolustamisen arvoiseksi? Onko niin koskettavan kaunis sanoitus tunteista, että nauraminen menee tunteissin?
Eli jos sulla on kaksi lasta, vain toista niistä voi rakastaa? Tai vain toista vanhempaansa? Vain yhtä ystävää?
Lähimmäisen rakkaus eri asia kuin romanttinen
Mutta kun vain yhtä voi rakastaa.
Etkö ymmärrä eroa lähimmäisenrakkauden ja romanttisen välillä?
Polyamoria on faktaa.
Siinäkin pätee, jos liian syvään kumarrat toisen suuntaan, väkisinkin silloin pyllistät toiselle. Ihmiset joilla on useampi kuin 1 lapsi tai omia sisaruksia, ymmärtävät kyllä tämän.
Tuus heti sieltä uskonolisen ahdasmieliseltä keskiajalta 2020
Ja tutustu ekaksi termiin polymoria
Ja sano sen jälkeen että
Minö en pysty rakastamaan kuin yhtä kerrallaan
Mutta hyväksyn että joku muu voi ..
Vaikka koko kanalaumaa ympärillä
Pointti oli se että kyllä todellakin voi rakastaa
useampaa kerralla .
Jopa niin et asutaan 3 kimpassa ilman mitää ongelmia tai isommassa porukassa.
Yhteen kerrallaan vaan voi ihastua ja rakastua. Mutta useampaa voi rakastaa ei romanttisessa mielessä.
Niin, se on siksi kannattaa luovuttaa lopulta, ja laskea irti. Vaikka se sattuukin paljon.
Jos en ole se, jota päin "kumarretaan", niin on varmaan itseni kannalta viisaampaa luovuttaa, vaikka se sattuukin niin paljon, ettei kipu lopu varmaan koskaan. ap
Nuo muut kommentit eivät ole aloittajalta.
Ei,- yhden nimeä ja yhtä muuta 🤣😏🤔
Ei täällä sinun tuttavia ole, luovuta jo
Tarkoitatko ettet tykkääkään kolmen kimpasta?
Ei voi tietää ennenkuin kokeilee.
Samaa mieltä, kovin on rajoittuneella taas pipa kireellä.
Kyllä juttu lentää... täältä kolosta.... sivusta😁
Kumartaessa voi tosiaan olla toinen edessä ja toinen takana. Miehet voi sitten samalla toisilleen yläfemmoja heittää.
Joo joo...
Sammaa tuumasin, varo ettei takatuuppari iske siinä toiselle kumarrellessas
Ootteko pennut tosissanne? Näkee jutuista, että kaukana on teidän todellisuudestanne. Tämä sivusta
Aloittaja kirjoitat Rakkaudesta ja tunteestasi, se on hyvä asia jos ihminen tuntee eikä ole tunne kuollut. Jotkut luulevat että heidän Rakkaus on täydellinen, niin luulin itsekkin joskus kun olin parisuhteessa. Mutta en tiennyt että Rakkaudella voi olla myös paljon syvempi olemus, olin raapaissut vain Rakkauden pintaa. Sitten eräs kaunis päivä tunsin erillaisen tunteen, joka ei jättänytkään rauhaan vaan seurasi mukanani menin minne vaan. Ajattelin aina että kyllä kyllä se tunne lopulta väsyy, kun jatkan matkaa. Mutta kuinkas siinä kävikään, Rakkauden tunne häneen ei jättänyt rauhaan. Nyt,olen kulkenut tunne mukanani kohta puolitoista vuotta. En, koskaan arvannut sitä että näin voi käydä etten pääse tunteesta enää eroon. Silloin tajusin että en ole koskaan ollut oikeasti täysin Rakastunut. Mikä tässä sitten on paradoksaalinen juttu? Se, etten koskaan ole sanoin hänelle sitä sitä sanonut, kuinka paljon häntä olen Rakastanutkaan. Olen vaan kirjoittamalla aina tuonut sen julki hänelle. Ja, toivonut että hän sattuisi joskus lukemaan kirjoituksiani. En, tiedä sitten miten pitkään menee että pääsee samaan lähtöruutuun kuin ennen voimakkaan Rakastumisen alkua? Luultavasti ei ikinä pääse samaan tilanteeseen, mutta sen asian kanssa vain pitää elää. Sen, takia nyt uskon siihen että ihminen Rakastuu vain yhden kerran aidosti ja oikeasti tämän elämän aikana, ainakin minulle kävi niin. Mutta niinkuin aloittaja kirjoitit, ehkä minun pitää alkaa pikku hiljaa työstämään ajatusta itselleni vaikka se olisi miten vaikeaa tahansa. Mutta hänelle kenelle olen aina kirjoittanut täältä kautta. Niin, hän on se Kaunis Kasvoinen Kaunotar hänen takiaan tulin tänne.
"Nyt,olen kulkenut tunne mukanani kohta puolitoista vuotta. En, koskaan arvannut sitä että näin voi käydä etten pääse tunteesta enää eroon. Silloin tajusin että en ole koskaan ollut oikeasti täysin Rakastunut."
Tunnen samoin, tiedän, että en pääse koskaan tunteesta eroon. Sinulla se on kestänyt vasta puolitoista vuotta, minulla paljon, paljon kauemmin.
Silloin, kun rakastuin ymmärsin, että aikaisemmin en ollut koskaan oikeasti rakastunut. Tunne on todella syvä ja ainutkertainen.
Emme ole enää nuoria, mutta vanheneminen ei muuta tilannetta, hän on aina yhtä rakastettava, vaikka olisi satavuotias.
ap
Kauanko tilanteesi on kestänyt?
Niin kauniisti kirjoitat ❤️
Se on kestänyt tosi kauan, mutta kun tunteet eivät suostu kuolemaan. ap
Kirjoitan niin, koska rakastan häntä, vaikka en häntä koskaan omakseni saa. ap.
On olemassa monenlaista rakkautta
Te ootta yks ja sama ukkeli kyllähän sen kaikki muut paitti pölijät tietää
Ei sitä voi tietää koskaan! Onneksi ei tiedä elämä on kuitenkin ihmeellinen ja ylläreitä täynnä.
Itsellesi, luuletko, ettei näitä huomaa!
Hanki ihan oikeasti jo apua itsellesi. Sivusta
Tietenkin on olemassa, mutta minä kirjoitan siitä jonka olen kokenut ja tiedän, ettei toista samanlaista tunnetta voi tulla, niin ainutkertainen se on ja mahdoton sanoiksi pukea. ap
Mutta jos tämänkin on kerran todeksi omaksunut, niin ei sitä niin vain järkiintymään aleta, vaan on mielekkäämpää sekoilla näissä feikkidialogeissa kuka mistäkin syystä ja millä mielipahalla. Täysipäisten toimintaa ei ehkä kuitenkaan
Taidat olettaa jonkun rakastavan sinua. Taidat ylläpitää palstan avulla epätoivoista harhaasi. Rakkaus ei ole ikuista.
Olipa melodramaattinen tulkinta aloitusprovosta, tuo loppukaneetti varsinkin. Kestääkö nää sun jutut, oletukset ja todennäköisesti tunnistelut ajan patinaa tai siis miten sinä jaksat? Selvästi panostat tähän murskaduuniisi🤭 Sivusta
Jos ei ole sinulle, voi olla jollekin toiselle.
Ei ollut sivulliselle, vaan aloittajalle. Eikä kyse murskauksesta, vaan siitä, että vuosien pakkomielle ei ole rakkautta.
Sinäkin oletat asioita. Niin kuin olisit tämän kommentin arvoinen. Miksi?
Oikea rakkaus on ikuista.
Sitten se ei ollut oikeaa, kuin sinun päässäsi. Toiselle se tuskin on.
No älä sitten ihmeessä tuhlaa kommentteja minuun
Mitä sinä kenenkään vuosien pakkomielteistä voit tietää, ainoastaan omista vuosikausien oletuksistasi voit tietää jotain
Itselle rakkaus on loppunut, kun huomaa, että rakastui johonkin mitä ei ole olemassakaan. Toisin sanoen toinen oli feikki. Ja tämä vuosia vanha tapaus ihan selvyyden vuoksi sanon. Olisi se mahtavaa, kun joku vuosien päästä tulisi valittamaan, että et sinä rakasta oikeasti, koska et rakasta vaikka vuosia on mennyt ja rakkauden pitäisi olla ikuista. Hahhah.
Tiedän vaan, koska tunnen irl tämmöisen.
Kenet sinä kuvittelet aloituksen taakse? Kuvittelet juuri sinulle jonkun kirjoittelevan tuollaista, ymmärrätkö kuinka hullulta se kuulostaa. Ja tämä todella sivusta ja kaukaa sieltä.
Yleinen toteamus. Oletko ihan pöpi.
En lähellekään niin pöpi kuin sinä. Vaikutat siltä että heijastelet omia pakkomielteitäsi toiseen ihmiseen, kukaan tällaiseen aloitukseen tule muuten paasaamaan tuollaista. Mikä siinä eteenpäin menemisessä on niin vaikeata sinunlaisille? Kuvitellaan itsestä liikoja ja viritetään juurisyyt muiden niskoille, kun ei ymmärretä että sitä toista ei kiinnosta vaan onkin viety kuin pässiä narussa, kyllähän se kirvelee.
Sinä taidat nyt luulla minua joksikin. Puhun vuosia vanhasta tapauksesta. Palsta täynnä vaikka mitä sekoa ja päätät hyökätä minun päälle.
Minäkin puhun ihan yleisesti. Sanoisin että melko sekoa sekin on että täällä tullaan muka-puhumaan yleisesti toisten aloituksiin ainoana tarkoituksena saada toisten mieli matalaksi. Joitakin helpottaa saada ajatuksiaan eetteriin, ja joskus kyse on vain ja ainoastaan siitä. Joten mieti omia tarkoitusperiäsi ja kestääkö ne päivänvalon, sen jälkeen kirjoita.
Kyllä kestää päivänvalon. Olen hyväntahtoinen ihminen, mutta en anna kenenkään käyttää sitä hyväksi.
Lues tuo sinun ensimmäinen kommenttisi uudestaan, pähkäile oikein kunnolla sitä. Nyt toki yrität pyristellä vapaaksi tuosta heitostasi mutta myöhäistä jo. Kaikkea hyvää sinne ja kannattaa laittaa palsta tauolle jos kokee että se oma pakkomielle täällä kirjoittelee tuollaisia sinulle, aivan varmasti ei kirjoita.
Eli tunnet jonkun henkilön IRL niin hyvin, että tiedät mitä hän kirjoittaa vai selvitätkö kuitenkin ihmisestä kenestä et oikeasti tiedä yhtään mitään? Veikkaan vahvasti jälkimmäistä…kukaan oikeasti tuttu ei tule pääliköimään johonkin nettiin. Pelkkä mustamaalaaja sinä olet
Niin esimerkiksi palsta tuntuu vievän ihmisiä kuin pässiä narussa, mutta sehän on omasta tahdosta kiinni mitä päättää uskoa tai uskotella muille. Kiinni valeista kumminkin jää ihan aina
Päinvastoin vain aito rakkaus on ikuista, jota sinä et ole kokenut, ainakaan vielä.
Muuten mikä sinä olet antamaan lausuntoa minun tunteistani? Olen ainoa, joka ne tuntee. ap
Onkohan kuitenkin niin, että sinulla on ollut vuosien pakkomielle tai rakkaussuhde näihin huuhaakirjoituksiin ja jankutat siltä pohjalta, että kuvittelet tietäväsi kuka on kaiken ulkoapäin määräämäsi kirjoittelun takana?
Sairasta kukaan täällä ei oikeasti tiedä kuka kenelle kirjoittelee tai kaipailee luulee tietävänsä. Ei kait täällä kukaan kirjoittele muulle kuin tuulelle niin, että voit olla ihan huoletta. Turha syytellä ketään vainoharhoista! Keksi vaan itsellesi oma elämä.
Syämessä yksi
Siinä kaikki
Luukut on kiinni muilta
Vaikuttaa siltä sivusta katsoen, että korkeintaan pari tyyppiä käy raivoamassa näihin vedätyksiin ja vastailee törkeillä tavalla monen monta kertaa, vähintään pari kolme per lanka ja muutama irtokommentti kaupan päälle. Jos kokee katkeruutta jotain kohtaan, niin kannattaa mennä keskustelemaan ihan hänen kanssaan tällaisen naurettavan härkkimisen sijaan, niin ei nolaa itseään kun kiristeleee hampaitaan tuntemattomille ihmisille
Hauskasti ilmaistu, etten sanoisi.
Yhtä voi ihan huolella eikä varttiarallaa 😂🤣😅
Kenestä kuvittelet täällä puhuvasi halventavaan sävyyn onko sulla oikeita ihmiskontakteja ollenkaan vai ihan täällä netissäkö kiinnityt 4chaniin?
----" Ihastumisvaihe eroaa fysiologisesti ja neurotieteellisesti pitkäkestoisen rakkauden vaiheesta.
– Ihastumisessa vaikuttaa eri hormonit kuin pitkäkestoisen rakkauden vaiheessa. Koska nämä ovat neurologisesti eri asioita, ihminen pystyy helposti olemaan ihastunut samanaikaisesti kuin kokee rakkautta toiseen. Ihastunut ei taas voi olla kuin yhteen, Rantala selittää ja lisää:
– Voi kokea kuitenkin pitkäkestoista rakkautta useaa henkilöä kohtaan yhtä aikaa. Esimerkiksi montaa lastaan voi rakastaa samanaikaisesti.
Ihastunut voi siis olla vain yhteen kerrallaan, mutta rakastunut useampaan. Ja ihastunut ja rakastunut taas samanaikaisesti. Monimutkaista!------
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/voiko-kahta-rakastaa-samanaikaisesti-tutkija-vastaa/3310156#gs.u9s26c
Minä voin kyllä olla ihastunut useampaan kerrallaan ja usein olen ollutkin, mutta rakastunut voin olla vain yhteen.
Esimerkiksi opetusta ja lopetusta..
No tuo on kyllä hieman syyllistävä, mille kummarrat? Ei ole todisteita kumartelusta, että tilaappas akuutti mielenterveyshoitajallesi.
T.se on neiti maan pinnalla ihan turvallinen hukkareissu, rauhallisesti, elämä täällä, ei tänne jää, rauhotus pikkusen.
Ps.jostain kusi juoksee, mitään huumaa ei enää ole.
Moimoi.
https://m.youtube.com/watch?v=tyrowWnlNnQ
Kylläpä on naisellinen kirjoitus sinulla mieheksi tai siis näin jos on sinua enemmän vintillä himmeää
Et ymmärtänyt viestiäni ollenkaan, mutta sille eivät mielenterveyshoitajasikaan mitään voi, jos resurssit ymmärtää ovat riittämättömät.
Ja toisillahan on ilmeisesti tämä feminiistämisautopilotti päällä, ei auta varmaan edes psykoosinestolääkkeet siihen
Riippuu siitä, kuinka rakkaus määritellään. Tietenkään kaksi ihmistä ei voi yhtä aikaa olla "se kaikkein rakkain", mutta jonkinlaista rakkautta voi tuntea vaikka satoja ihmisiä kohtaan.
Kohdallani määritellään niin, että tuntuu sellaiselta, mitä tuskin voi kokea toista kertaa.
Minulla ei vaan ole oikeita sanoja kuvaamaan sitä tunnetta. Se hetki, kun tajusin rakastuneeni tuntui jotenkin yliluonnolliselta, taivaallisen autuaalta, eikä se ole muuttunut. ap
Millainen mies olisi kuin peilikuva tällaiselle miehen narsistiselle ja epärealistiselle naisten tunteiden maalailulle, että ei pupuseni minä olen ihan vaan tavallinen enkä yhtään yliluonnollinen? Hieman huvittava skenaario
Tat kun mietit mistä johtuu. Joku mies loukkasi sua haluat myös ehkä kilpailla?
Ei kukaan täällä jetään voi omistaa, perustelut pitää olla miksi jonkun haluaa, monet vaikuttaa vaan tyhmiltä, naiset ja miehet, ihkudaa
Ymmärrän tuntosi ja voit olla onnellinen aidosta rakkaudesta. Kaikki ei sellaista koe ja voin myös kokemuksesta kertoa, että koko totuttu määritelmä rakkaus menee ihan uusiksi. Sellaista ei voi kokea kun yhden ainoan kerran menee kaiken yli. Se voima kantaa myös läpi elämän.
Ihmeellistä pyllistelyn demonisointia.
Kaikki joille mä oon pyllistellyt on kyllä siitä tykänneet, osa vähän liikaakin...
💯 ylpeä sellainen!🍑
Osa-aikaisuus antaa mahdollisuuksia moneen https://youtu.be/jN2AdOjI4FI
Kaikkea mahtuu tänne.
Esimerkiksi kuivakkaita seksuaalisuuteen kielteisesti suhtautuvia hapannaamoja tai himokkaita esineellistäviä ja keinotekoisesti naisia seksualisoivia miehiä. Molemmat ryhmät yhtä alttiita ottamaan netin provot vakavalla mielellä
Tottakai voi. Minkäs ihminen tunteilleen voi. Ei meissä ole sisään rakennettua lokeroa että vain yhdelle romanttista rakkautta. Jos on vaikka 3 lasta, niin rakastaa voi niitäkin yhtäpaljon kaikkia.
Ymmärrät tahallaan väärin. Jos rakastuu tulisesti, voiko sinun mielestäsi olla rakastunut samanaikaisesti johonkin toiseen? Minun kokemuksella ei.
Ei voi
Sinä sekoitat kaksi eri asiaa keskenään. Aloituksessa puhutaan rakastamisesta. Sinä puhut rakastumisesta. Ne ovat aivan eri asioita.
Ratkaisu älä kumarra!
Rakastan naista. En halua muita naisia. m>n
Ketä naista rakastat?
Paitsi kahvia kolmannen juodessa..
Kumpi se rakastettu on? Se jolle pyllistää vai se jolle kumartaa?
Jokaiselle joku on kai rakkain. . .
Molemmat ovat "rakastettuja", mutta arvaa kumpaa harmittaa.
En osaa arvata.
Riippuu kai tilanteesta.
Viimeistään sitten, kun on saanut toisen lapsen, tietää tuon väitteen olevan typerä.
Ei nyt ole kyse perheenjäsenistä. Pitäisi hoksata, jos on normaaliälyllä varustettu.
Mitä väliä?
Rakkaudesta on kyse.
Paitsi jos on kauan sitten jo sen toisen ensin tavannut.
Ja tästä henkilöstä tulee uudelleen rakas. Mutta hän voi olla se ainoa rakas.
Vähän ihmettelen "uudelleen" sanaa, mutta kai se niin on, kuin pelkäsinkin.
Jotkut vain ovat voittajia ja jotkut häviäjiä. Onnea teille.
Rakkautta ei vain tässä elämässä minulle ole suotu.
Sallikaa nauraa
Tarkoittanee tilannetta jossa ei ole päästy koskaan ihan suhteeseen kunnolla.
Harva uudelleen lämmitetty vanha loppuun eletty suhde enää ottaa tulta alleen, ainakaan pitkäksi aikaa. Riippuen onko se eletty loppuun ja mitä muuta.
Ei sii kukaan ole koskaan ollut aiemmin rakas, rakkaksi tullaan, JOS tullaan
Kukaan ei ole kenenkään AINOA RAKAS. Koita saada tajuntaan, että kenenkään menneisyyttä ei voi mitätöidä että VAIN yksi suhde on sellainen.
Hölmön hommaa.
Miksi käyt naureskelemassa prvoihin? se ei muutu muuksi siinäkään tapauksessa, että sävy on näennäisen pohdiskeleva ja tekofilosofinen, kyllä esimerkiksi ihmistieteiden ammattilaisten pitäisi ainakin tämä ymmärtää
Ei voi olla, olen samaa mieltä. En itse pysty sellaiseen.
Tietenkin voi.
Voi olla, että on rakastunut kauan sitten ilman, että on voitu tulla yhteen, ja sitten on ottanut jonkun toisen sen sijaan ja ajan myötä on rakkautta kehittynyt myös uutta ihmistä kohtaan ja kuitenkin on taustalla vielä se vanha rakkaus.
Musta toi on typerää ehdottaakaan, että on olemassa vain yksi rakkaus ja että se toimii, kuin jokin tietokone-ohjelma.
Idiootti on sinullapa teoria puhdistaa omaa persettäsi
Voi kuule, illuusio lopunelämän romanttisesta kestävästä rakkaudesta on se mikä näitä tampiota ajaa.
Jos toi sun teoriasi toimii sulle, miksi olet kuitenkin noin vihainen?
Pistä ne seisomaan vierekkäin niin voit kumartaa kummallekin yhtä aikaa.
Meinaatko että voivat ottaa vuorovetoa?
Onko sinulla niin köyhää mielikuvituksellisesti ja seksuaalisesti, että käyt pohdiskelemassa tällaisia asioita Suomi24n trollauksissa? Tuleeko siitä miehekäs fiilis?
Voithan sä sitäkin kokeilla. Itse keksin kyllä muitakin vaihtoehtoja, jos pakko on.
Nyt kun kysyit niin on. Olisiko ollut jotain muuta kysyttävää vielä? Kengännumeroni on vain 44 joten kyllä, tarvitsen tätä tunteakseni oloni miehekkäämmäksi. Hyvää sunnuntaita miehekkäissä merkeissä sinnekin. 🤡
Aika pieni jalka sulla. Monilla naiaillakin on sama koko. Sellanen siro neljäseiska alkaa olemaan miehen jalka.
Se on nimittäin reilua peliä mieltää anonyymeistä kirjoituksista mitä sattuu ja laittaa tuulettimien kakat samaan suuntaan
Minäkin rakastan vain yhtä lapsistani ja kahta vihaan.
Lähimmäisen rakkaus on edelleen eri asia kuin romanttinen.
Niin onkin. Ihmettelin paljon tuota yhtä kommenttia tuolla.
Itse en pystyisi romanttisesti rakastamaan lasta.
Mikko Nokia 😊👍 hyvä
Miksei voisi? Onhan sisarvaimotkin telkkarissa.
N-from-here
Miehenä pidän eräästä naisesta joka kerran edessäni vähän takamustaan esitteli, vaatteet päällä tosin. Toki olin pitänyt jo paljon aiemmin. Toivo elää koko ajan.
Olin kolme vuotta suhteessa jossa nainen tunsi vahvemmin eksäänsä kohtaan kuin minua. Älkää koskaan alistuko moiseen, se syö teidät sisältä täysin paskaksi. Tuntuu etten enää koskaan pysty luottamaan että mua rakastetaan enkä olemaan suhteessa.
2 sipsikussia ratkaisee ongelman.
Voi pyllistää toiselle ja ottaa suihin toiselta.
Jos ei käy virvelillä saattaa tulla vaikka veritulppa. Suosittelen kuitenkin perinteisempiä kiihokekuvastoja edesauttamaan, netin trollausten sijaan
Kolmeakin voi rakastaa yhtä aikaa, mutta se menee teknisemmäksi. Naisella on kuitenkin siihen avut.
Niinhän sitä sanotaan.
Moraaliton
Jassoo, trollimiehellä tuli paha mieli ja uusi provo piti kaivaa esiin että saa huomioooo taas
Nähtävästi
Niin no, näyttää vähän silti, että muutkin on jääneet tätä miettimään. Berbereitä pystyy halutessaan visioimaan vaikka googlen kuvahaulla
Ei tietenkään voi, oletko vähän yksinkertainen?
Arvot hukassa ja oma arvostus jos toi tilanne
Minkähän gtilanteen koet jollain trollaajalla olevan? Minusta ihmisen päässä on jotain oleennaisesti vinksallaan jos tällainen huono trollaus jää korvien väliin viikokausiksi kummittelemaan ja näitä vihjauksoia tällaiseen aloitukseen täytyy joko viljellä tai kaivaa se arkistoista. Kun otsikossa on sana pylly, niin sehän jää mieleen sitten
Ihan pyllystä.
Unkariin päin vasten ukrainaa.
Rakastaa voi vaikka miten montaa, mutta ajan jakaminen voi olla haaste.
Rakastan lapsiani erilailla, kun puolisoani, rakastan äitiini erilailla kun isääni, rakasta ihastustani erilailla kun ketään edellä mainituista ja arvaa mitä? Silti mä rakastan heistä ihan jokaista, omalla tavallaan.
Jos tarkaksi mennään, niin jokaista heistä rakastan keskenäänkin erilailla. Mut silti rakastan. Mulla on tunne heitä kohtaan joka on rakkautta.
Millä kirjaimella alkavaan mieheen päädyit?
J-mieheen.
Ei ole mitään tarvetta rakastaa ketään.
Mikko naimisissa Nokialta pettäjä eikö jää ikinä kiinni 😅
Pyllistys johtaa pullistukseen.
Valtava pyllistys
Kahden välillä ei kannata luovia menee maine ja tulee vihat niskaan. Ehkä joku kistaja sit kyseessä